حمایت تمام قد وزارت میراث فرهنگی از توسعه گردشگری خوزستان – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیتروز، عزت الله ضرغامی شامگاه چهارشنبه در بازدیدی از غرفه خوزستان در هفدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران اظهار کرد: طرح مضیف و پذیرایی در بخش ورودی غرفه نشان از یکی از شایسته ترین و شجاع ترین اقوام ایران یعنی مردم عرب خوزستان، دارد.

ضرغامی با تاکید بر اهمیت نمایش آیین برجسته و شایسته قوم عرب ایران به گردشگران، همکاران خود در میراث فرهنگی خوزستان را به جهت حمایت از برگزاری آیین های مختلف اقوام و حضور در نمایشگاه تحسین کرد.

وی اظهار کرد: سیاه چادر و آیین های قوم بختیاری نیز یک نماد فرهنگی از سبک زندگی این قوم اصیل است. زندگی پرشور مردم با گویش های مختلف در گستره خوزستان با طبیعتی زیبا و چهار فصل، از کوه های سر به فلک کشیده و سواحل نیل گون خلیج فارس نشان دهنده اتحاد اقوام ایرانی است.

ضرغامی همچنین از بخش معرفی پتانسیل های گردشگری و صنایع دستی دزفول بازدید کرد و با توجه به اینکه دزفول به عنوان شهر جهانی کپوبافی برگزیده شده است، نوید برگزاری باشکوه جشن جهانی شدن دزفول را به مردم خوزستان داد.

وزیر میراث فرهنگی تصریح کرد: به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران در حوزه گردشگری، گفتگوهایی صورت گرفته و بخش هایی از ظرفیت های گردشگری نیز در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

وی به مشکلات زیرساختی در دسترسی به مناطق گردشگری اشاره کرد و افزود: برای حل این مشکلات، جلساتی در حال برگزاری است.

وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در پایان اظهار کرد: در حوزه ورزش های زمستانی، جدول و تقویم گردشگری کشور تنظیم شده و جایگزینی های مناسبی انجام شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمایت تمام قد وزارت میراث فرهنگی از توسعه گردشگری خوزستان – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمایت تمام قد وزارت میراث فرهنگی از توسعه گردشگری خوزستان – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.