خودروی سفارشی محمدرضاشاه پهلوی هم برقی شد! /عکس

امیرمسعود عابدین: طراحی G کلاس برقی که توسط مرسدس، G580 نامیده شده، تا حد زیادی شبیه به نسخه بنزینی است. احتمالاً بسیاری از مردم انتظار این را داشتند که جی کلاس برقی یک مدل انقلابی از نظر طراحی باشد؛ اما تغییرات انقلابی برای یک خودروی اصیل مثل جی کلاس، بسیار سخت و دشوار است.

خودروی سفارشی محمدرضا پهلوی هم برقی شد! /عکس

به گزارش تیتروز، خودروهای برقی معمولاً به دلیل برخورداری از برد مسافتی بیشتر، از مزایای آیرودینامیکی بسیاری برخوردارند؛ اما نسخه برقی جی کلاس تقریباً تنها خودرویی است که با یک طراحی جعبه ای و مکعبی و به دور از اصول آیرودینامیکی خاص، در این سگمنت حضور دارد.

خودروی سفارشی محمدرضا پهلوی هم برقی شد! /عکس

البته این خودرو کاملاً از ترفندهای آیرودینامیکی برای افزایش کارایی به دور نیست؛ کاپوت خودرو کمی بلندتر شده و اکنون ورودی های هوا روی قوس چرخ های عقب وجود دارد. علاوه بر این، روکش های مختلفی روی ستون های A و اسپویلر سقف وجود دارد. با پرداخت هزینه اضافی، می توانید پنل مشکی را برای جلوپنجره انتخاب کنید.

خودروی سفارشی محمدرضا پهلوی هم برقی شد! /عکس

فضای داخلی نیز به شدت از کلاس G معمولی تبعیت می کند، به طوری که نمی توان سریعاً تفاوتی را بین آنها تشخیص داد. صفحه نمایش های 12.3 اینچی و دستگیره سمت سرنشین شاگرد همچنان وجود دارند. مرسدس بنز عملکرد «کاپوت شفاف» را برای این خودرو هم ارایه می کند که توسط دوربین 360 درجه ممکن شده است. این قابلیت به رانندگان، یک دید جدید از طریق کاپوت را می دهد.

در فضای داخلی، تزیینات فیبر کربنی و دوخت آبی نیز وجود دارد. تولید صدای مصنوعی و مشابه پیشرانه های احتراقی در این مدل هم دیده می شود.

خودروی سفارشی محمدرضا پهلوی هم برقی شد! /عکس

مرسدس G580 با فناوری، EQ تغییرات عمده ای را در زیر پوسته بسیار آشنای خود پنهان می کند. چهار موتور برقی برای تولید 579 اسب بخار قدرت و 1164 نیوتون متر گشتاور با یکدیگر همکاری می کنند. شتاب صفر تا صد این مدل، 4.6 ثانیه اعلام شده که چهار دهم ثانیه کندتر از نسخه بنزینی G63 است.

مرسدس ادعا می کند که حداکثر عمق حرکت 33.5 اینچ بوده که 5.9 اینچ بیشتر از G550 و G63 است. G کلاس الکتریکی می تواند از شیب های جانبی تا 35 درجه بالا برود و 9.8 اینچ فاصله از زمین بین محورها را ارایه دهد.

ویژگی “G-Turn” یا همان چرخش دورانی در این مدل وجود دارد. عملکرد G-Steering برای کاهش چشمگیر دایره چرخش در این مدل عرضه شده است.

خودروی سفارشی محمدرضا پهلوی هم برقی شد! /عکس

G580 با فناوری EQ، دارای یک سیستم تعلیق مستقل در جلو و یک محور عقب محکم همراه با محافظ زیر بدنه است که از کربن و سایر مواد مستحکم برای محافظت از باتری عظیم 116 کیلووات ساعتی استفاده می کند. برد این خودرو پس از هر بار شارژ هنوز اعلام نشده است. طبق اطلاعات ارایه شده، باتری این خودرو می تواند تا 200 کیلووات شارژ شود. با اتصال DC، حدود 32 دقیقه طول می کشد تا از 10 به 80 درصد برسد.

مرسدس قیمت G کلاس الکتریکی را اعلام نکرده است، اما احتمالاً نسبت به مدل های بنزینی ارزش بیشتری خواهد داشت.

شایان ذکر است شرکت مرسدس بنز به پیشنهاد محمدرضا شاه پهلوی، شاسی بلند کلاس جی را برای ارتش شاهنشاهی ایران طراحی کرد؛ اما به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 این محصول هیچ گاه به ارتش ایران نرسید و به خودروی اصلی ترابری سبک ناتو تبدیل شد

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در تیتروز مراجعه کنید.

54322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خودروی سفارشی محمدرضاشاه پهلوی هم برقی شد! /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خودروی سفارشی محمدرضاشاه پهلوی هم برقی شد! /عکس"، کلیک کنید.