دادستانی به ماجرای همراهان بیمار بستری در مراکز درمانی ورود کرد

دادستانی به ماجرای همراهان بیمار بستری در مراکز درمانی ورود کرد

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور طی نامه ای به وزیر بهداشت اعلام کرد: وضعیت همراهان بیماران بستری در تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی مشخص و در طرح های توسعه مراکز درمانی بخش های همراه سرای بیماران پیش بینی شود.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، غلامعباس ترکی در نامه خود به وزیر بهداشت نوشت:

جناب آقای دکتر عین اللهی

وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی باسلام و تحیت و آرزوی قبولی طاعات

در اخبار رسانه ها در روز های اخیر آمده بود پدر و مادری جوان و شهرستانی کودک یکساله خود را بنام آراد در بیمارستان مفید تهران بستری نموده و در مجاورت بیمارستان درون خودرو بیتونه کرده بودند که در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن جان باختند. با توجه به اینکه این گونه اتفاقات ناگوار، علاوه بر مشکلاتی که برای بیماران و همراهان آنان به وجود می آورد موجب بدبینی مردم به نظام سلامت کشور گردیده و کاهش سرمایه های اجتماعی را در پی دارد و احتمال تکرار آن نیز دور از انتظار نیست؛ از همین روی شایسته است دستور فرمایید تدابیر زیر اتخاذ شود.

1- تمامی مراکز درمانی دولتی و خصوصی در فرم های پذیرش بیماران بستری، وضعیت همراهان بیمار بستری را مشخص نمایند. در مواردی که فاقد اقامتگاه می باشند با استفاده از ظرفیت های موجود و عندالاقتضاء جلب مشارکت نهاد های حمایتی سازمان های مردم نهاد و خیرین تمهیدات لازم برای اسکان موقت و ایمن برای آنان را فراهم نمایند.

2- در طرح های توسعه ای مراکز درمانی، بخش های همراه سرای بیماران ضرورتا مورد پیش بینی قرار گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دادستانی به ماجرای همراهان بیمار بستری در مراکز درمانی ورود کرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دادستانی به ماجرای همراهان بیمار بستری در مراکز درمانی ورود کرد"، کلیک کنید.