دانشگاه آزاد اسلامی به زودی ایمیل پایه می شود/ «شبکه مجازی شماره» چه هدفی را دنبال می کند؟

دکتر طهرانچی:

دانشگاه آزاد اسلامی به زودی ایمیل پایه می شود «شبکه مجازی شماره» چه هدفی را دنبال می کند؟

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر چابک سازی ساختار اداری اظهار کرد: به زودی دانشجویان، اعضای هییت علمی، کارمندان و مدیران اجراییدارای یک ایمیل مشخص می شوند و امور به صورت ایمیل پایه پیگیری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست با روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان که در سالن کنفرانس شعبه فولادشهر واحد لنجان برگزار شد، با اشاره به انتخابات مجلس دوازدهم اظهار کرد: با توجه به گسترش فضای مجازی در کشور، همه نقاط کشور به یکسان فضای انتخابات را درک کردند؛ از این رو پاسخ ها و آنچه دریافت می کنند متفاوت است؛ چراکه ساختارهای اجتماعی و باورهای مردم باهم تفاوت دارد و شرکت در این دوره از انتخابات نشان داد که با توجه به مشکلات اقتصادی و تحریم ها، مردم ایران کشورشان را به شدت دوست دارند.

وی با اشاره به فعالیت های نوین انجام شده در سال گذشته عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با هدف پیشگامی در علم و تحول بنیادی، دانشکدگان، استاد وابسته، دستیار آموزشی و آمایش را پیاده سازی کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه باید در تمام استان ها و واحدها طرح استاد وابسته و دستیار آموزشی اجرایی شود، تاکید کرد: ضروری است همه ارکان دانشگاه با تمام توان در  «اجرایی سازی طرح دستیار آموزشی»، «پیاده سازی طرح هییت علمی وابسته»، «تدوین طرح ماموریت گرایی مبتنی بر آمایش»، «تحول در نظام اداری»، «تحول در نظام ارتباطات» و «اجرای قانون بازنشستگی کارکنان دانشگاه» تلاش کنند.

طهرانچی با بیان اینکه یکی از آفت هایی که جامعه ما دچار آن شده، نظام های اداری اتوماسیون و خطر هک کردن است، عنوان کرد: تکنولوژی باید بر دو پایه علم و حکمت باشد؛ بنابراین از آنجا که فضای مجازی در ارکان نظام تعلیم و تربیت ورود کرده، باید هرچه سریع تر نسبت به حضورمان در فضای مجازی تدبیری نو داشته باشیم.

وی با تاکید بر چابک سازی ساختار اداری اظهار کرد: به زودی دانشجویان، اعضای هییت علمی، کارمندان و افرادی که سمت اجرایی دارند دارای یک ایمیل مشخص خواهند شد و امور به صورت ایمیل پایه پیگیری می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تبیین کرد: نتیجه این امر این است که هر رییس واحدی، گروه ایمیل استادان، کارکنان و دانشجویان را دارد و با آنان در ارتباط است، دانشجویان نیز در گروه ایمیل استادان هستند و به استادان خود دسترسی دارند و این ساماندهی جدید، نظام اداری را متحول خواهد کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی به زودی ایمیل پایه می شود/ «شبکه مجازی شماره» چه هدفی را دنبال می کند

طهرانچی با اشاره به راه اندازی «شماره» (شبکه مجازی ارتباطات روشمند هوشمند) تشریح کرد: با هدف تسهیل ارتباط اداری، آموزشی و پژوهشی بین دانشجویان، استادان و کارشناسان دانشگاه آزاد اسلامی، سکوی شماره، ویژه دانشجویان راه اندازی شده است.

وی متذکر شد: «شبکه مجازی شماره» برقراری ارتباط اختصاصی بین دانشجو و استاد را بدون نیاز به اطلاع از شماره تلفن همراه فراهم می کند و در ابتدای هر کلاس نیز اتاق ویژه آن کلاس درس ایجاد خواهد شد تا دانشجو، استاد و کارشناس گروه مربوطه بتوانند به طور مستقیم با یکدیگر در ارتباط باشند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شکل گیری دانشکدگان ها در واحدهای دانشگاهی تشریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی را در کل کشور به 20 دانشکدگان موضوع محور با گروه های علمی مرتبط تقسیم کردیم؛ به عنوان مثال در حوزه علوم انسانی سه دانشکدگان داریم که شامل هنر و رسانه، مدیریت حکمرانی و فرهنگ و تمدن می شود.

طهرانچی اضافه کرد: در حوزه معاونت علوم تربیتی و مهارتی دو دانشکدگان تعلیم و تربیت اسلامی و دانشکدگان مهارت کارآفرینی و در حوزه علوم مهندسی و کشاورزی هم هفت دانشکدگان داریم.

وی با تاکید بر ماموریت دانشگاه آزاد به تربیت مهارتی تخصصی هدفمند، افزود: زیرمجموعه دانشکده هم گروه های علمی جای می گیرند، به عنوان مثال در بخش هنر و رسانه، ترکیبی از 6 گروه مختلف را داریم و در این میان استان ها به عنوان نظام اداری در شکل جدید تعریف می شوند و رییس گروه ها با رییس دانشکده ها باید هماهنگ باشند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: همچنین ماموریت هر واحد این است که حداقل سه دانشکده داشته باشد و اگر هر واحد دانشگاهی کمتر از سه دانشکده داشته باشد؛ عملاً واحد نیست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانشگاه آزاد اسلامی به زودی ایمیل پایه می شود/ «شبکه مجازی شماره» چه هدفی را دنبال می کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانشگاه آزاد اسلامی به زودی ایمیل پایه می شود/ «شبکه مجازی شماره» چه هدفی را دنبال می کند؟"، کلیک کنید.