در چهار سال آینده 12 میلیون اصله درخت در همدان کاشته می شود

به گزارش خبرگزاری تیتروز استان همدان، رضا بهراملو در همایش روز درخت کاری با اعلام اینکه کشت یک میلیارد درخت در کشور طی چهار سال اقدام بزرگی در حوزه ذخیره سازی آب است گفت: سهم استان همدان، کاشت 12 میلیون اصله درخت در طی چهار سال است.

وی با اشاره به اینکه کاشت درخت نقش موثری در ذخیره سازی آب در خاک دارد افزود: نهضت مردمی کاشت درخت از اقدامات موثر حفظ خاک به شمار می رود.

بهراملو، با یادآوری اینکه امنیت غذایی با حفظ دو رکن اساسی تولید یعنی آب و خاک محقق می شود و تولید در عرصه های زراعی و منابع طبیعی انجام می پذیرد، اضافه کرد: با توجه به تدوین نقشه راه کشاورزی میزان تولیدات کشاورزی استان در افق 1404 به 5.5 تا 6 میلیون تن خواهد رسید!

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه 29 درصد از خاک های کشور حاصلخیز است، ادامه داد: تنها 6 درصد از اراضی کشور، خاک حاصلخیز کلاس یک و 23 درصد خاک حاصلخیز کلاس 2 است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با تاکید بر اینکه در راستای ارتقای بهره وری اقدامات مطلوبی صورت گرفته است، اظهار داشت: طرح هر روستا یک دامداری یکی از راهکارهای تقویت روستاهای تولیدمحور است و هدف این طرح ایجاد روستاهای مولد خواهد بود.

بهراملو در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در حوزه جوجه ریزی نیز با هم افزایی و تعامل سازنده نسبت به سال پیش میزان قابل توجهی رشد داشتیم به طوری که در تولید مرغ به خودکفایی رسیدیم، گفت: امیدواریم در حوزه گوشت قرمز نیز به خودکفایی برسیم.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در چهار سال آینده 12 میلیون اصله درخت در همدان کاشته می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در چهار سال آینده 12 میلیون اصله درخت در همدان کاشته می شود"، کلیک کنید.