دستیاران ایرانی مورد تایید سرمربی جدید والیبال هستند؟ – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیتروز، در آخرین روزهای سال 1402 سکان هدایت فدراسیون والیبال به میلاد تقوی مدیر جوانی رسید که در سال سخت منتهی به المپیک سومین حضور در المپیک را با حضور موریسیو پایز، سرمربی جدید تیم ملی والیبال محقق کنند. کاری که به گفته اهالی والیبال بسیار سخت و بعید به نظر می رسد.

با این حال در روزهای اخیر بر اساس اعلام رییس فدراسیون والیبال، موتا پایز برزیلی – فرانسوی به عنوان سرمربی، پیمان اکبری، به عنوان دستیار اول، لیوناردو آفونسو برزیلی و عبدالرضا علیزاده بازیکن سابق تیم ملی و مربی جوان به عنوان مربی و مارسلو زنگرانده لوپس برزیلی به عنوان بدنساز و همچنین امین شاکری آنالیزور سابق تیم های ملی جوانان و نوجوانان نیز به عنوان آنالیزور اعضای اصلی کادر فنی تیم ملی والیبال کشورمان را تشکیل خواهند داد.

پس از انتخاب مربیان کادر فنی تیم ملی از سوی رییس فدراسیون، سرمربی تیم ملی بلافاصله به آن واکنش نشان داد و بیانیه ای صادر کرد.

وی در این بیانیه نوشته است: «به عنوان سرپرست تیم ملی ایران، پس از حفظ دستیار اول یعنی «لیوناردو آفونسو» و «مارسلو زنگرانده» مربی بدنساز، اکنون زمان انتخاب دستیاران ایرانی است که به کادر فنی من خواهند پیوست. من این اقدام را بسیار جدی انجام می دهم زیرا نباید حتی یک لحظه در صداقت و نیت اعضای این کادر شک کرد. بنابراین امروز، من عمیقاً در مورد مشخصات این دستیاران فکر می کنم. آن ها باید بیشتر در رابطه با فدراسیون ایران، کادر فنی و بازیکنان به من کمک کنند تا در سطح تاکتیکی یا فنی. می دانید که ارتباط بین کادر فنی و بازیکنان تیم ضروری خواهد بود.»

وی در ادامه بیانیه خود عنوان کرده است: «این دستیاران باید به وضوح خواسته ها و تصمیمات کادر فنی را درک کنند و آن ها را به بازیکنان منتقل کنند. تسلط به زبان انگلیسی ضروری است. حتی حاضرم پا را فراتر بگذارم و از هیچ جزییاتی غافل نشوم و یک مترجم ایرانی که به زبان برزیلی روان صحبت می کند در کنارم قرار دهم تا بازیکنان صحبت ها را به دقت درک کنند. با این اوصاف، من روزانه با مربیان سابق تیم ملی ایران در تماس هستم تا تمام عناصر لازم را گرد هم بیاورم تا بهترین انتخاب را برای رسیدن به اهدافمان انجام دهیم.»

با توجه به واکنش موریسیو پایز، سرمربی جدید تیم ملی والیبال نسبت به دستیاران ایرانی خود که از سوی رییس فدراسیون معرفی شدند به نظر می رسد فدراسیون با او در مورد انتخاب دستیارانش مشورت نکرده و پس از معرفی آن ها واکنش پایز را به همراه داشته است.

تیم ملی والیبال کشورمان در خردادماه سال جاری باید در نخستین چالش بزرگ خود در رقابت های لیگ ملت های والیبال حضور پیدا خواهد کرد. این مسابقات به عنوان آخرین آوردگاه برای صعود به المپیک پاریس محسوب می شود و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستیاران ایرانی مورد تایید سرمربی جدید والیبال هستند؟ – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستیاران ایرانی مورد تایید سرمربی جدید والیبال هستند؟ – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.