دلار چهارشنبه سوری چقدر قیمت خورد؟

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین، قیمت دلار در زمستان امسال، فراز و فرودهای زیادی را پشت سر گذاشت. دی، ماه آرامی برای دلار نبود؛ تحولات مرزی بین ایران و پاکستان، ناآرامی ها در یمن و حمله به نظامیان آمریکا در اردن که آمریکایی ها به نقش ایران در آن تاکید داشتند، افزایش نرخ ارز و دلار را به همراه داشت؛ تا جایی که در بهمن ماه، قیمت دلار تا 59 هزار تومان هم پیش رفت و حتی در مقاطعی به 60 هزار تومان هم رسید.

البته روند صعودی دلار در بهمن ماه ادامه دار نبود؛ به طوری که از 14 بهمن ماه، قیمت دلار نزولی شده و تا میانه بهمن ماه به 55 هزار تومان بازگشت. همچنین در روزهای پس از آن هم دلار در همین محدود 55 هزار تومان ثبات داشت؛ اما با آغاز اسفند، بار دیگر صعودی شد؛ تا جایی که از هفته گذشته از کانال های 57 و 58 هزار تومان هم عبور کرد و هفته گذشته بار دیگر در بازار آزاد به 60 هزار تومان هم رسید.

همچنین هفته گذشته خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه بازارساز با عرضه و فروش 400 میلیون درهم در سامانه نیما، نیاز بازار در ایام پایانی سال را تامین کرده است. همین خبر شاید یکی از عواملی بود که باعث شد روزهای گذشته برای بازار ارز، روزهای آرام تری باشد.

نرخ دلار که چهارشنبه گذشته در بازار آزاد به 61 هزار تومان هم رسید، در هفته جاری روند نزولی به خود گرفت؛ تا جایی که قیمت این ارز در بازار آزاد در مقاطعی تا 59 هزار تومان هم کاهش یافت.

مشاهدات تیتروز از بازار ارز در میدان فردوسی نشان می دهد از تب و تابی که هفته گذشته در بازار ارز وجود داشت، کاسته شده است. دلال های بازار، قیمت خرید خود را 59 هزار و 500 تومان و قیمت فروش را 60 هزار تومان اعلام می کنند. البته می توان از برخی از آن ها، قیمت هایی تا 59 هزار و 800 تومان هم برای فروش گرفت.

البته در مرکز مبادله قیمت هر اسکناس دلار آمریکا با افزایش نسبت به روز کاری قبل به 43 هزار و 180 تومان رسیده و حواله دلار نیز به نرخ 40 هزار و 242 تومان معامله می شود. همچنین قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله ایران با افزایش نسبت به روز کاری قبل به 47 هزار و 187 تومان و نرخ حواله یورو با افزایش به 43 هزار و 977 تومان رسید.

در این زمینه اصغر بالسینی – سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران- در گفت وگو با تیتروز، توضیح داد: بر اساس میزان عرضه و تقاضا، نرخ حواله و اسکناس دلار تعیین می شود. نوسانات قیمتی یک موضوع طبیعی است و بر اساس پاسخگویی به نیازهایی است که از سوی بانک مرکز باید تامین شود.

223223

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دلار چهارشنبه سوری چقدر قیمت خورد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دلار چهارشنبه سوری چقدر قیمت خورد؟"، کلیک کنید.