دموکراسی و اقتصاد در اوکراین در دوران زلنسکی بدتر شده است

دموکراسی و اقتصاد در اوکراین در دوران زلنسکی بدتر شده است

یک مطالعه نشان می دهد که تقریبا نیمی از اوکراینی ها معتقدند که وضعیت نهادهای دموکراتیک در این کشور در طول پنج سال ریاست جمهوری ولادیمیر زلنسکی بدتر شده است.

به گزارش تیتروز، زلنسکی علیرغم پایان یافتن رسمی دوره ریاست جمهوری اش در 20 مه در اوکراین همچنان در قدرت باقی مانده است. این سیاستمدار پیش از این تصمیم گرفته بود که انتخابات ریاست جمهوری را لغو کند و به این واقعیت اشاره کرد که به دلیل تداوم یافتن حکومت نظامی ناشی از ادامه درگیری با روسیه این انتخابات برگزار نمی شود.

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، موسسه بین المللی جامعه شناسی کی یف (KIIS) نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می دهد حدود 43 درصد از اوکراینی ها فکر می کنند که دموکراسی در این کشور در دوران زلنسکی بدتر شده است.

بر اساس این مطالعه، 29 درصد دیگر گفتند که هیچ تغییری وجود ندارد و 19 درصد معتقد بودند که وضعیت دموکراسی در این دوره واقعا بهبود یافته است.

از میان 28 درصد گفتند که در کاهش وضعیت دموکراسی اقدامات مقامات اوکراین عامل اصلی بوده است.

تعداد پاسخ دهندگانی که معتقدند آزادی هایشان به دلیل درگیری بین مسکو و کی یف محدود شده، 11 درصد بوده است.

این نظرسنجی در ماه مه از طریق تلفن از 1002 نفر انجام شد.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که حدود 49 درصد گفتند که اقتصاد اوکراین در دوران ریاست جمهوری زلنسکی نیز بدتر شده است. از این تعداد، 23 درصد مشکلات را به سیاستگذاری ملی مرتبط می دانند و 16.5 درصد گفته اند که اقتصاد به دلیل درگیری نظامی آسیب دیده است.

«آنتون هروشتسکی»، مدیر اجرایی این موسسه تحقیقاتی در اظهار نظر خود در رابطه با این نظرسنجی گفت: «می توان برداشت اوکراینی ها از تغییرات در دموکراسی و اقتصاد را به عنوان فقدان پیشرفت های تشویق کننده چشمگیر مقامات تفسیر کرد.»

هروشتسکی تاکید کرد که ارقام نشان می دهد که زلنسکی هنوز «جای قابل توجهی برای حفظ سطح نسبتا بالایی از حمایت و خوش بینی نسبت به آینده در میان مردم» دارد اما تنها در صورتی که مشکلات پیش روی کشور را بشناسد و به آنها رسیدگی کند می تواند در این مورد موفق باشد.

ماه گذشته میلادی، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه گفته بود مشروعیت زلنسکی به عنوان رییس جمهور منقضی شده است. چند روز بعد، او تاکید کرد که قانون اساسی اوکراین هیچ اشاره ای به تعلیق انتخابات ریاست جمهوری نکرد و فقط به صراحت انتخابات پارلمانی را طبق حکومت نظامی ممنوع کرده است.

پوتین همچنین گفته بود در حالی که قانون بسیج مردمی در اوکراین برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در زمان جنگ را ممنوع می کند اما چیزی در مورد امکان تمدید دوره ریاست جمهوری رییس دولت بیان نمی کند.

پوتین همچنین گفته که به باور مسکو، تنها نهاد مشروع در اوکراین در حال حاضر پارلمان این کشور است.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دموکراسی و اقتصاد در اوکراین در دوران زلنسکی بدتر شده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دموکراسی و اقتصاد در اوکراین در دوران زلنسکی بدتر شده است"، کلیک کنید.