دو راهی نتانیاهو؛ آتش بس یا بقای قدرت؟

به گزارش تیتروز به نقل از تیتروز، با گذشت دویست و چهل و سه روز از جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در نوار غزه، رژیم اشغالگر همچنان به حملات بی امان خود ادامه می دهد و این درحالیست که هنوز هیچ چشم اندازی برای آتش بس وجود ندارد. با این حال چند روز پیش «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا پیشنهادی را درخصوص آتش بس ارایه کرده که احتمالا می تواند به آتش بس دایمی منجر شود و شاید حماس آن را بپذیرد.

سی ان ان در گزارشی به نقل از «آویو بوشینسکی» مشاور سابق نتانیاهو گزارش کرد: «فکر می کنم بی بی (نتانیاهو) اکنون در وضعیت سختی قرار گرفته است. بایدن، بی بی را مجبور می کند تا نقابش را از چهره بردارد و بگوید که آیا اهل یک معامله هست یا نه؟»

همزمان با اینکه رژیم صهیونیستی منتظر پاسخ حماس به تازه ترین پیشنهاد آتش بس است، «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و دیگر اعضای راست گرای افراطی کابینه نتانیاهو تهدید می کنند که اگر نخست وزیر به سمت چنین پیشنهاداتی برود، کابینه را ترک کرده و موجب فروپاشی آن خواهند شد.

سی ان ان در ادامه این گزارش می نویسد: «نتانیاهو در بحبوحه تهدیدات فراوان از سوی اعضای کابینه اش، تقلا می کند تا به بن گویر و دیگران بفهماند که مفاد توافق آن طور که بایدن تعریف کرده، نیست و این درحالیست که رییس جمهور آمریکا صراحتا می گوید که این توافق جهت خاتمه جنگ است اما نتانیاهو اصرار دارد که به جنگ ادامه دهد، مگر اینکه حماس ریشه کن شود.»

دو راهی نتانیاهو؛ آتش بس یا بقای قدرت؟
بن گویر و نتانیاهو

نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه به کمیته روابط خارجی و امنیت کنست (پارلمان این رژیم) گفت: «این ادعا که ما بدون رعایت شرایط خود با آتش بس موافقت کرده ایم، صحت ندارد.»

ظاهرا او به آتش بس دایمی اشاره می کند که در مرحله دوم این پیشنهاد مشخص شده؛ شروطی که رژیم صهیونیستی و حماس باید در مرحله اول پیرامون آن مذاکره کنند و مسیله ای که نتانیاهو طی روزهای اخیر به دنبال آن بوده است.

طبق آنچه که بایدن پیشنهاد داده، این پیشنهاد سه مرحله ای با «آزادی اسرا و هم چنین آتش بس کامل» همراه است.

سی ان ان در ادامه تاکید می کند: «تلاشهای نتانیاهو برای متقاعد کردن وزرای راست گرایش جهت خودداری از انتخاب میان توافق آتش بس و یا بقای کابینه اش با شکست مواجه شده است. اگر بن گویر یا بتسلییل اسموتریچ (وزیر دارایی رژیم صهیونیستی) از تهدیدات خود مبنی بر ترک کابینه عقب نشینی نکنند، نتانیاهو ناچارا بر سر دو راهی آتش بس با حماس و یا بقای کابینه اش قرار می گیرد.»

این رسانه آمریکایی در پایان این گزارش با اشاره به اینکه «بقای سیاسی نتانیاهو ممکن است در گرو تداوم جنگ باشد»، می افزاید: «اما اگر نتانیاهو اکنون خیال کند که ادامه جنگ دستاورد بیشتری نسبت به توافق آتش بس برایش دارد، سخنرانی اخیر بایدن نه تنها نتانیاهو را مجبور به رویارویی با این انتخاب (آتش بس) می کند، بلکه او از طرف دیگر نسبت به حفظ کابینه اش تحت فشار قرار می گیرد.»

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دو راهی نتانیاهو؛ آتش بس یا بقای قدرت؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دو راهی نتانیاهو؛ آتش بس یا بقای قدرت؟"، کلیک کنید.