رشد 58 درصدی تعداد تصفیه خانه های فاضلاب در فارس

تیتروز/فارس مدیر عامل شرکت آبفا فارس از رشد 58 درصدی تعداد تصفیه خانه های فاضلاب شهری و روستایی استان فارس و افزایش 49 درصدی ظرفیت آن ها در دو ساله گذشته خبر داد.

علی جان صادق پور امروز، 12 اردیبهشت با بیان اینکه رویکرد وزارت نیرو افزایش سرانه بهره مندی از تصفیه خانه های فاضلاب شهری و روستایی است، گفت: گام های بلندی در این خصوص برداشته شده است.

وی افزود: یکی از برنامه های شرکت آبفا استان فارس، افزایش سرانه بهره مندی مردم جوامع شهری و روستایی استان از سامانه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب بود که خوشبختانه از 2 سال گذشته اقدامات گسترده ای به منظور تامین منابع مالی و اجرای این طرح های صورت پذیرفت.

صادق پور تصریح کرد: در این خصوص علاوه بر تسریع در روند احداث تصفیه خانه ها، اجرای خطوط انتقال و شبکه های جمع آوری فاضلاب در تعدادی از شهرها و روستاهای استان، تعداد 5 تصفیه خانه فاضلاب شهری و روستایی به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اقدامات قابل توجه شرکت آبفا استان فارس در توسعه تاسیسات فاضلاب از منظر آمار، اظهار کرد: در 2 سال اخیر ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب استان فارس 49 درصد و تعداد آن ها نیز 58 درصد رشد داشته است.

مدیر عامل شرکت آبفا فارس افزود: از نظر افزایش جمعیت منتفع از تاسیسات فاضلاب نیز 36 درصد افزایش بهره مندی را در کارنامه داریم.

رییس هیات مدیره شرکت آبفا فارس در راستای چشم انداز اجرای طرح های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در استان نیز گفت: با توجه به برنامه ریزی و تامین منابع مالی جهت اجرا و تکمیل 5 باب تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت تصفیه 55 هزار متر مکعب در شبانه روز به علاوه اجرای 350 کیلومتر خط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب، بنا داریم در 3 سال آینده، به آمار 65 درصد افزایش ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب، 32 درصد رشد جمعیت بهره مند و 45 درصد افزایش تعداد تصفیه خانه های فاضلاب برسیم و یقین داریم این مهم با تلاش مضاعف میسر خواهد شد.

پایان خبر تیتروز 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشد 58 درصدی تعداد تصفیه خانه های فاضلاب در فارس" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشد 58 درصدی تعداد تصفیه خانه های فاضلاب در فارس"، کلیک کنید.