رشیده طلیب: نکبت تمام نشد، امروز شاهد نسل کشی حکومت آپارتاید اسراییل در غزه هستیم

به گزارش تیتروز به نقل از تیتروز، طلیب گفت که بیش از 1.7 میلیون فلسطینی از خانه های خود آواره شده اند و بیش از 35000 نفر کشته شده اند و کودکان از گرسنگی می میرند و کل جمعیت غزه در آستانه قحطی قرار دارد.

او گفت که اخیرا گورهای دسته جمعی با بیش از 390 جسد در بیمارستان های ناصر و الشفا کشف شده است.

وی افزود: همزمان با هفتاد و ششمین سالگرد نکبت، (اصطلاحی که به اخراج گسترده فلسطینی ها از سرزمینشان در سال 1948 و تشکیل رژیم صهیونیستی اشاره دارد) ما به تمام جان های از دست رفته از زمان آغاز پاکسازی قومی فلسطینیان و فلسطینی هایی که از خانه های خود رانده شده و با خشونت از سرزمین خود آواره شدند، ادای احترام می کنیم.

طلیب افزود: این آسیب عظیم، از جمله از دست دادن عزیزان آنها و ارتباط با جوامعی که در آن بزرگ شده اند، باید به رسمیت شناخته شود. صلح واقعی باید شامل عدالت باشد.

طلیب در بیانیه خود که به مناسبت هفتاد و ششمین سالگرد نکبه – که در زبان عربی به معنای فاجعه”است – به ارایه اطلاعات و درک بهتر این رویداد تاریخی پرداخته و همچنین از کنگره می خواهد که حمایت از آژانس سازمان ملل متحد برای پناهندگان فلسطینی را از سر بگیرد.

این قطعنامه توسط اعضای کنگره ایلهان عمر، کوری بوش و آندره کارسون حمایت می شود.

رژیم صهیونیستی نوار غزه را از 7 اکتبر مورد حملات شدید قرار داده است. به گفته مقامات بهداشتی فلسطین، بیش از 35200 فلسطینی تاکنون در نوار غزه شهید شده اند که بیشتر آنها زن و کودک بوده و بیش از 79000 نفر مجروح شده اند. در کرانه باختری، نزدیک به 500 فلسطینی شهید و هزاران نفر مجروح شده اند، همراه با عملیات دستگیری روزانه توسط ارتش اسراییل.

این رژیم در دادگاه بین المللی دادگستری به «نسل کشی» متهم شده است، دادگاهی که به تل آویو دستور داده است تا اطمینان حاصل کند که نیروهایش مرتکب اقدامات نسل کشی نمی شوند و اقداماتی را برای تضمین ارایه کمک های بشردوستانه به غیرنظامیان غزه انجام دهد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشیده طلیب: نکبت تمام نشد، امروز شاهد نسل کشی حکومت آپارتاید اسراییل در غزه هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشیده طلیب: نکبت تمام نشد، امروز شاهد نسل کشی حکومت آپارتاید اسراییل در غزه هستیم"، کلیک کنید.