رمزگشایی از حمله مسکو/ آدرس درست را دنبال کنیم

رمزگشایی از حمله مسکو آدرس درست را دنبال کنیم

عمیق شدن در حادثه تروریستی مسکو، این سوال را به ذهن می آورد که بازی آشکار داعش در زمین ناتو، جز اتصال تروریست های تکفیری به غرب چه معنای دیگری می تواند داشته باشد؟

گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تیتروز- حنیف غفاری: اگرچه آمریکا و اتحادیه اروپا بر نقش مستقیم و بدون واسطه «داعش خراسان» درحمله تروریستی اخیر به حومه مسکو تاکید دارند، اما مقامات کاخ کرملین بازی را به مراتب پیچیده تر از ادعای غرب تلقی می کنند. رییس سرویس امنیتی فدرال روسیه به «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور این کشور اطلاع داده که 4 نفر از جمله هر چهار تروریستی که حمله را انجام دادند، بازداشت شده اند. نکته مهمی که می تواند ادعای غرب را در خصوص مصدر وقوع حمله تروریستی اخیر به چالش بکشد، حرکت تروریست ها (پس از انجام عملیات) به سوی اوکراین بوده است. به عبارت بهتر، تروریست ها در 320 کیلومتری جنوب غرب مسکو در منطقه بریانسک (در 100 کیلومتری مرز اوکراین) دستگیر شدند. همین مسیله نشان می دهد که تروریست ها برای فرار به اوکراین از قبل برنامه ریزی کرده اند. فراتر از آن، نوع عملیات «انتحاری» نبود و به سبک و سیاق تحرکات نازی ها (کشتار دسته جمعی و سپس فرار) صورت گرفته است. همین مسیله نشان می دهد که با وجود هویت تاجیک برخی بازداشت شدگان، باید در انتصاب این حادثه به داعش خراسان تشکیک کرد.

نکته مهم تر اینکه مقامات آمریکایی طی روز های گذشته، نسبت به وقوع حملات تروریستی در روسیه هشدار داده بودند و حتی بالاترین ضریب احتیاط را برای نمایندگی های خود در خاک این کشور در نظر گرفتند. این در حالیست که براورد دستگاه اطلاعاتی روسیه به مانند آمریکا (در قبال قریب الوقوع بودن تهدیدات داعش) نبوده است. نباید فراموش کرد که دستگاه اطلاعاتی روسیه تسلط زیادی بر تحرکات داعش در حوزه قفقاز و آسیای میانه دارد.

در اینجا یک فرضیه به ذهن خطور می کند: اینکه حادثه تروریستی اخیر با هدایت و مدیریت دستگاه اطلاعاتی آمریکا، همراهی مطلق اوکراین و دستگاه امنیتی این کشور و عاملیت تروریست های تکفیری رخ داده است. به عبارت بهتر، آمریکا تروریسم داعش را به استخدام ناتو در جنگ اوکراین در آورده است و حادثه اخیر در حومه مسکو، نقطه آشکارساز این ارتباط محسوب می شود. 

به عبارتی گویاتر، با نقشه ای پیچیده و بازیگرانی در ظاهر متنوع، اما در حقیقت واحد مواجه هستیم که هر یک از آنها نقش پررنگی در واقعه تروریستی اخیر ایفا کرده اند. مقامات آمریکایی و اوکراینی با استناد به هویت و ملیت عوامل حمله تروریستی اخیر درصدد مخابره آدرس انحرافی و نادرست به افکار عمومی دنیا هستند. با این حال باید این سوال مهم را از آمریکایی ها و اوکراینی ها پرسید: چه دلیلی دارد که در بحبوحه جنگ اوکراین و در حالی که جنگ پس از تصرف آودیوکا و باخموت در شرق اوکراین و منطقه دونباس به نقطه تعیین کننده خود رسیده، داعش تصمیم به انجام یک عملیات تروریستی گسترده در روسیه بگیرد؟! این بازی آشکار داعش در زمین ناتو چه معنایی جز اتصال تروریست های تکفیری به غرب دارد؟ در این میان البته نمی توان نقش دستگاه اطلاعاتی وجاسوسی رژیم اشغالگر قدس را نیز فراموش کرد. سران موساد طی هفته ها و ماه های گذشته تهدیدات جدی و مستمری را در خصوص مواجهه با مسکو به دلیل عدم حمایت از اسراییل در جنگ غزه مطرح کرده بودند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رمزگشایی از حمله مسکو/ آدرس درست را دنبال کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رمزگشایی از حمله مسکو/ آدرس درست را دنبال کنیم"، کلیک کنید.