روایت گاردین از یک شرط مهم برای پیروزی بایدن در انتخابات

به گزارش تیتروز، پرهیز دولت آمریکا برای ارسال سه هزارو 500 سلاح نظامی این کشور به اسراییل در حمله به رفح، فصل تازه ای از مناسبات میان آمریکا و (رژیم) اسراییل را رقم زده است.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، بارها شرایط انتخاباتی جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا و نگرانی های او در مورد از دست دادن بخشی از حامیانش به دلیل جنگ غزه را نادیده گرفته است.

به نقل از ایرنا این گزارش با اشاره به اظهارات اسحاق رابین، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی که رابطه تل آویو با واشنگتن را یک دارایی استراتژیک درجه یک برای این رژیم توصیف کرد، افزود: آمریکا حیاتی ترین متحد اسراییل است. این کشور برای چندین دهه تامین کننده اصلی اسلحه و حامی دیپلماتیک اسراییل بوده است. با این حال، کار به جایی رسیده است که واشنگتن در اواخر مارس (فروردین 1403) از استفاده از حق وتوی خود در شورای امنیت سازمان ملل خودداری کرده و اکنون از ارسال بخشی از تسلیحات خود برای اسراییل نیز خودداری می کند.

گاردین با توصیف بایدن به عنوان فداکارترین رییس جمهوری که تاکنون در دفتر بیضی (کاخ سفید) بر سر کار بوده، ادعا کرد: “بایدن یک دموکرات متعلق به دورانی است که متعهد به ایجاد یک کشور یهودی در خاورمیانه است. مفهومی که لیبرال های ایالات متحده را گیج کرده است. برخلاف رییس جمهوری های گذشته آمریکا، تمایل بایدن به اسراییل صرفاً حاصل محاسبات انتخاباتی اش نیست، بلکه همانطور که حامیان یهودی او اذعان دارند، این تمایل برخاسته از دل و جان او است.”

این گزارش با اشاره به تلاش چند دهه ای نتانیاهو برای جا انداختن این پیام که تنها او می تواند در رابطه بسیار مهم آمریکا و اسراییل قابل اعتماد باشد، نوشت: کار به جایی رسیده است که بایدن، اولین رییس جمهوری آمریکا در بیش از چهار دهه گذشته است که کمک های نظامی به (رژیم) اسراییل را رد می کند.

گاردین با اشاره به افزایش خشم رای دهندگان آمریکایی از حمایت دولت بایدن از اسراییل، آن را به فروپاشی ایتلافی از حامیان سابق بایدن تعبیر کرد که توانستند در سال 2020، او را در برابر دونالد ترامپ، رییس جمهوری سابق آمریکا به پیروزی برسانند.

این رسانه انگلیسی درخواست بایدن از نتانیاهو برای عدم انجام حمله زمینی به رفح را به آزمون قدرت برای رییس جمهوری آمریکا تعبیر کرد و نوشت: اگر نتانیاهو از خط قرمز بایدن عبور کند، وی، به عنوان نامزد دموکرات ها، ضعیف به نظر رسیده و در مواجهه با ترامپ که مصمم است مفهوم قوی و ضعیف را به گزینه های انتخاباتی 2024 تبدیل کند، شکست می خورد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روایت گاردین از یک شرط مهم برای پیروزی بایدن در انتخابات" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روایت گاردین از یک شرط مهم برای پیروزی بایدن در انتخابات"، کلیک کنید.