روسیه: اوکراین با پهپاد به نیروگاه هسته ای زاپوریژیا حمله کرد

روسیه: اوکراین با پهپاد به نیروگاه هسته ای زاپوریژیا حمله کرد

مقامات روسی اداره کننده نیروگاه هسته ای زاپوریژیا می گویند اوکراین روز یکشنبه با استفاده از پهپاد به یک راکتور خاموش در این نیروگاه حمله کرده است، اگرچه سطح تشعشعات طبیعی بوده و آسیب جدی وارد نشده است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، نیروهای روسی در سال 2022 کنترل این نیروگاه واقع در خاک این کشور را در دست گرفتند.

مقامات نیروگاهی گفته اند در این حمله یک پهپاد به گنبد واحد ششم نیروگاه برخورد کرده، هرچند سطح تشعشعات در نیروگاه و مناطق اطراف آن تغییر نکرده است. همچنین بنابر اعلام آنان، 3 نفر نیز بر اثر اصابت یک پهپاد به نزدیکی واحد غذاخوری نیروگاه مجروح شده اند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA)، که کارشناسانی مستقر در این سایت دارد، اعلام کرد مطلع شده که یک پهپاد روی گنبد این سایت منفجر شده است و این اطلاعات با مشاهدات آژانس مطابقت دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه: اوکراین با پهپاد به نیروگاه هسته ای زاپوریژیا حمله کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه: اوکراین با پهپاد به نیروگاه هسته ای زاپوریژیا حمله کرد"، کلیک کنید.