رژیم صهیونیستی پیشنهادی برای انحلال آنروا به سازمان ملل ارایه کرد

رسانه ها از پیشنهاد رژیم صهیونیستی به سازمان ملل درباره انحلال آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) خبر دادند.

به گزارش تیتروز، روزنامه گاردین امشب (یکشنبه) به نقل از منابع سازمان ملل نوشت رژیم صهیونیستی پیشنهادی برای انحلال آنروا  و انتقال کارکنان آن به یک آژانس جایگزین در ازای انتقال گسترده کمک های انسانی به نوار غزه ارایه کرده است.

منابع آگاه گفتند این پیشنهاد توسط «هرتزی هالوی»، رییس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی اواخر هفته گذشته به مقامات سازمان ملل در اراضی اشغالی ارایه شد و آنها آن را به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل ارجاع دادند.

گاردین نوشت آنروا در این مذاکرات شرکت نداشت زیرا ارتش رژیم صهیونیستی بابت اتهاماتی که هنوز اثبات نشده است مبنی بر اینکه برخی از کارکنان آنروا به جنبش حماس یا جهاد اسلامی وابسته هستند، از تعامل با این سازمان امتناع می کند.

این روزنامه انگلیسی نوشت براساس شروط مندرج در این پیشنهاد، بین 300 تا 400 کارمند آنروا در ابتدا به آژانس دیگری از سازمان ملل از جمله سازمان جهانی غذا یا سازمان جدیدی که به طور خاص برای توزیع کمک های غذایی در غزه ایجاد شده است، منتقل خواهند شد.

به نوشته این روزنامه، ممکن است تعداد بیشتری از کارمندان آنروا و همچنین دارایی های این آژانس در مراحل بعدی منتقل شوند اما جزییات در مورد سایر موارد پیشنهاد رژیم صهیونیستی از جمله مدیریت آژانس جدیدی که قرار است براساس طرح جدید تاسیس شود، مبهم است.

آنروا که از سال 1950 از سرزمین های فلسطینی حمایت می کند، علیرغم اینکه بزرگترین بازیگر بشردوستانه در منطقه است، از مذاکرات درباره حضور آینده خود کنار گذاشته شده است.

در همین راستا، «تمارا الرفاعی»، مدیر روابط خارجی آنروا گفت آژانس به طور سیستماتیک از مذاکرات مربوط به هماهنگی کمک های بشردوستانه در غزه بی اطلاع مانده است.

برخی از مقامات سازمان ملل این پیشنهاد رژیم صهیونیستی را تلاشی برای نشان دادن عدم تمایل سازمان ملل به همکاری در صورت وقوع قحطی در غزه می دانند اتفاقی که سازمان های بشردوستانه نسبت به قریب الوقوع بودن آن هشدار داده اند.

دیوان بین المللی دادگستری که در حال بررسی اتهامات نسل کشی علیه رژیم صهیونیستی است، روز پنجشنبه به این رژیم دستور داد تا تمام اقدامات لازم و موثر را برای اطمینان از ارسال گسترده کمک ها به غزه با همکاری کامل سازمان ملل انجام دهد.

گاردین نوشت برخی در سازمان ملل، سایر آژانس های کمک رسانی و گروه های حقوق بشر، این پیشنهاد رژیم صهیونیستی را نقطه اوج کارزار طولانی این رژیم برای نابودی آنروا می دانند.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رژیم صهیونیستی پیشنهادی برای انحلال آنروا به سازمان ملل ارایه کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رژیم صهیونیستی پیشنهادی برای انحلال آنروا به سازمان ملل ارایه کرد"، کلیک کنید.