زارع هم طلایی شد/ قهرمانی مقتدرانه کشتی آزاد ایران در آسیا با 5 طلا و 3 برنز

زارع هم طلایی شد/ قهرمانی مقتدرانه کشتی آزاد ایران در آسیا با 5 طلا و 3 برنز

آفتاب نیوز :

در ادامه رقابت های روز پایانی کشتی آزاد قهرمانی آسیا 2024 در بیشکک قرقیزستان، امیرحسین زارع دارنده 2 مدال طلای جهان و یک برنز المپیک به عنوان آخرین نماینده ایران در این رقابت ها، در فینال وزن 125 کیلوگرم برابر آیال لازارف کشتی گیر کهنه کار و 38 ساله از قرقیزستان که مدال های طلای آسیا و برنز بازی های آسیایی را در کارنامه خود دارد، به روی تشک رفت و در پایان در 5 دقیقه و 27 ثانیه با امتیاز عالی 11 بر صفر به برتری رسید و پنجمین و آخرین طلای کشتی آزاد ایران در این رقابت ها را از آن خود کرد.

زارع پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل آنیرود از هند با امتیاز عالی 10 بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز برابر شامیل شاریپوف کشتی گیر روسی الاصل بحرین با نتیجه 5 بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران با هدایت محسن کاوه در پایان رقابت های قهرمانی آسیا با 5 مدال طلای رحمان عموزاد در 65، امیرمحمد یزدانی در 70، محمد نخودی در 79، امیرحسین فیروزپور در 92 و امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم و 3 مدال برنز حسین ابوذری در 74، هادی وفایی پور در 86 و محمدحسین محمدیان در وزن 97 کیلوگرم مقتدرانه به عنوان قهرمانی آسیا رسید.

ابراهیم خواری در 57 و رضا اطری در وزن 61 کیلوگرم نیز دیگر نمایندگان ایران در این رقابت ها بودند که از رسیدن به مدال بازماندند.

تیم ملی کشتی آزاد ایران سال گذشته با هدایت پژمان درستکار به عنوان سومی آسیا دست یافت.

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا نیز از روز دوشنبه در بیشکک قرقیزستان آغاز خواهد شد و تیم ملی کشتی فرنگی ایران مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها به میدان خواهد رفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زارع هم طلایی شد/ قهرمانی مقتدرانه کشتی آزاد ایران در آسیا با 5 طلا و 3 برنز" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زارع هم طلایی شد/ قهرمانی مقتدرانه کشتی آزاد ایران در آسیا با 5 طلا و 3 برنز"، کلیک کنید.