ساخت «میز تشریح مجازی» در یک شرکت دانش بنیان سلامت

در گفت وگو با تیتروز مطرح شد؛

ساخت «میز تشریح مجازی» در یک شرکت دانش بنیان سلامت

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از ساخت«میز تشریح مجازی» برای آموزش دانشجویان پزشکی خبر داد و گفت: قیمت سازه این محصول یک دهم نمونه خارجی است.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری تیتروز؛ وجود اعضا و جسد کامل انسان به عنوان یک ضرورت برای آموزش دانشجویان پزشکی مطرح است که معمولاً تهیه آن در دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی بدون چالش نیست؛ اما این روزها فناوری های جدید به کمک آمده اند و میزهای تشریح مجازی بخش قابل توجهی از این آموزش ها را به عهده گرفته اند.

رضا طباطبایی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در گفت وگو با خبرنگار گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری تیتروز در توضیح یک نمونه داخلی این فناوری اظهار کرد: میز تشریح مجازی ساخته شده در این شرکت دانش بنیان در ابتدا به ضرورت و درخواست دانشگاه علوم پزشکی مشهد ساخته شد.

وی افزود: تغییر ارتفاع و زاویه و حتی عمودی شدن از ویژگی های این میز تشریح مجازی است تا فرآیند تدریس را برای استاد و همچنین یادگیری را برای دانشجو تسهیل کند.

طباطبایی گفت: فقط سازه نمونه خارجی این میز تشریح نزدیک به 5 میلیارد تومان قیمت دارد، در حالی که محصول ما حدود 500 میلیون تومان است.

وی ادامه داد: طراحی صفرتا 100 این میز تشریح، کامل در داخل انجام شده و اساساً هیچ نمونه خارجی در دسترس ما نبود اما جالب این است که محصول ما تفاوت چندانی با نمونه خارجی ندارد.

طباطبایی یادآور شد: بیش از 450 قطعه در میز تشریح ساخته این شرکت دانش بنیان به کار گرفته شده، نمایشگر این محصول نیز تولید داخل است و نرم افزار آن نیز با همکاری اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد نوشته شده است.

وی خاطرنشان کرد: داشتن جسد طبیعی برای آموزش مشکلاتی فراوانی دارد و قطعاً میز تشریح مجازی در آموزش های اولیه کمک زیادی خواهد کرد و به راحتی حدود 70 درصد نیاز استاد و دانشجو را برآورده می کند.

این فناور در پایان گفت: با توجه به قیمت مناسب و کاربری فراوان، میز تشریح مجازی می تواند در اختیار تمامی دانشگاه های علوم پزشکی قرار بگیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت «میز تشریح مجازی» در یک شرکت دانش بنیان سلامت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت «میز تشریح مجازی» در یک شرکت دانش بنیان سلامت"، کلیک کنید.