سردار رادان: تلاش شب گذشته خرابکاران برای ورود به مرز ناکام ماند

فرمانده کل انتظامی کشور گفت:خوشبختانه با شجاعت و هوشیاری مرزبانان غیور ما شب گذشته تلاش کسانی که قصد داشتند به مرز نفوذ کنند، ناکام ماند و به شدت با آنها برخورد شد.

به گزارش تیتروز سردار احمدرضا رادان در حاشیه قرارگاه تآمین نظم و امنیت نوروز 1403 در فرماندهی انتظامی استان اصفهان ضمن تبریک سال نو به هموطنان و کارکنان زحمت کش انتظامی در سراسر کشور اظهارکرد: سال جدید دو بهار طبیعت و بهار قرآن با یکدیگر درآمیخته شده تا ان شاءالله روح و جسم مردم را با هم طراوت کند.

وی درخصوص انجام ماموریت های نوروزی پلیس در کشور گفت: خوشبختانه همکاران ما از مرز تا به شهر و از شهر تا به روستا و از روستا تا جاده ها مشغول انجام ماموریت هستند و تاکنون بالغ بر 249 میلیون تردد بین استانی از اول طرح نوروزی انجام شده که نشان از میل بالای مردم به سفر دارد.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به این که متاسفانه در طول این مدت 417 نفر از هموطنان ما به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی جان خود را از دست داده اند و شیرینی سفر، نوروز و ماه رمضان را به کام خود و خانواده هایشان تلخ و تلخ تر کردند، تصریح کرد: این رقم بسیار بسیار زیاد است و بخش قابل توجهی از این تلفات می توانست با رعایت قوانین و مقررات اتفاق نیفتد که متاسفانه انجام نشد.

رادان خواب آلودگی، بی توجهی به جلو، سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ را از دلایل عمده این میزان تلفات در جاده ها عنوان کرد و از هموطنان خواست از امروز که موج دوم سفرها شروع شده و تقریبا همه جاده های کشور اعم از جاده های شمالی، مرکزی و غربی مملو از مسافر و تردد و حرکت است، با رعایت قوانین و توجه و هوشیاری بیشتر، شیرینی سفر را در جاده هم ببینند و از جاده هم لذت ببرند.

وی اشاره ای هم به تلاش و زحمات مرزبانان دلیر کشور داشت و گفت: خوشبختانه با شجاعت و هوشیاری مرزبانان غیور ما شب گذشته تلاش کسانی که قصد داشتند به مرز نفوذ کنند ناکام ماند و به شدت با آنها برخورد شد.

فرمانده انتظامی کل کشور با بیان این که الحمدالله در حوزه مقابله و پیشگیری از سرقت هم کارهای خوبی در حال انجام است و در حال حاضر شاهد کاهش وقوع سرقت و افزایش کشف هستیم، اظهار امیدواری کرد که با کامل شدن اجرای طرح پابندهای الکترونیکی در سال 1403 این حلقه مهم را تکمیل کنیم.

وی درخصوص  مسیرهایی که بیشترین تصادفات را داشته اند نیز اظهارکرد: بیشتر تلفات ما در جاده  امام رضا، جاده های شمالی، جاده های مسیر مرکز به سمت شمال غرب و شمال شرق بوده است و استان اصفهان نیز با توجه به این که از معدود استان هایی است که هم مسافر پذیر هست و مسافران زیادی از این استان به سایر نقاط کشور سفر می کنند و از طرفی با توجه به طولانی بودن مسیر اتوبان ها و جاده ای این استان، متاسفانه در حوزه راه های اصفهان نیز شاهد افزایش تصادف و تلفات جاده ای بوده ایم که بخشی از این 417 فوتی در جاده ها مربوط به استان اصفهان است.

فرمانده کل انتظامی کشور درباره ماموریت های فرماندهی انتظامی کشور گفت: در سال جدید شش اولویت را در دستور کار خود قرار داده ایم. موضوع معیشت کارکنان یکی از اولویت های مهم ما به شمار می آید و ان شاءالله بتوانیم با تکمیل منازل سازمانی بخش عمده ای از دغدغه های آن ها را برطرف کنیم.

به گزارش خبرگزاری پلیس، رادان از دیگر اولویت های پلیس در سال جدید را برخورد با سارقان دانست و خاطر نشان کرد: برخورد قاطع و قانونی با اراذل و اوباش و دستگیری اتباع غیر مجاز نیز از ماموریت ها و برنامه های پلیس در تداوم دیگر ماموریت های این فرماندهی در سال جدید خواهد بود.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سردار رادان: تلاش شب گذشته خرابکاران برای ورود به مرز ناکام ماند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سردار رادان: تلاش شب گذشته خرابکاران برای ورود به مرز ناکام ماند"، کلیک کنید.