سرنوشت مفقودان جنگ غزه؛ دغدغه خانواده های فلسطینی

تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی علاوه بر شهدا و مجروحان منجر به مفقود شدن شمار قابل توجهی از شهروندان فلسطینی شده است که مشخص نیست چه بلایی سرشان آمده؛ زیر آوار حملات به شهادت رسیده یا توسط صهیونیست ها به اسارت گرفته شده اند؟

به گزارش تیتروز، بسیاری از این افراد پس از حملات هوایی رژیم صهیونیستی در زیر آوار مانده اند و برخی دیگر در ایست های بازرسی نظامیان رژیم صهیونیستی حین انتقال از جنوب یا تلاش برای بازگشت به شمال بازداشت شده اند.

طبق گزارش شبکه الحره، خانواده های ناامید افراد مفقود شده در حال جستجوی بیمارستان ها و تماس تلفنی با خطوط تلفنی هستند که توسط کمیته بین المللی صلیب سرخ راه اندازی شده است، آنها در میان عکس های اجساد در خیابان ها و مردان با چشم بند بازداشت شده توسط نیروهای رژیم صهیونیستی جستجو می کنند و عکس های بستگان خود را به صورت آنلاین به اشتراک می گذارند تا سرنخی را ار فرزندان مفقود خود به دست بیاورند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ در این باره از مفقود شدن 5118 فلسطینی از اکتبر تا فوریه در نوار غزه خبر داده است.

سرنوشت مفقودان جنگ غزه؛ دغدغه خانواده های فلسطینی

در همین راستا، واشنگتن پست با 15 نفر که از هفت اکتبر ارتباط شان با دوستان و خانواده هایشان قطع شده، مصاحبه کرده است و تنها 2 مورد اعلام کرده اند که اعضای مفقود خانواده خود را پیدا کرده اند.

این افراد تاکید کرده اند که دردناک ترین قسمت این اتفاق بی اطلاعی از سرنوشت فرزندانشان است؛ طوریکه آنها نمی دانند چه بلایی سر فرزندانشان آمده و آیا زنده هستند یا مرده.

«احمد جلال» یکی از این افراد است که یکی از اعضای خانواده اش در نتیجه تجاوزات مفقود شده و هیچ اطلاعی از سرنوشت وی در دست نیست.

وی در این باره به واشنگتن پست گفت: امیدواریم بتوانیم حتی ساده ترین اطلاعات را از سرنوشتش به دست بیاوریم.

جلال می افزاید: مفقود شدن یک عزیز، از کشته شدن در جنگ یا دستگیری سخت تر است. زمانی که یک فرد مفقود می شود، هیچ کس از آن فرد اطلاعی ندارد و از او چیزی نمی داند.

سرنوشت مفقودان جنگ غزه؛ دغدغه خانواده های فلسطینی

«محمد بصل» سخنگوی خدمات اضطراری دفاع مدنی غزه نیز تخمین زد که 8 هزار جسد همچنان زیر آوار محبوس هستند.

بصل گفت: «با هر ورود زمینی (ارتش اسراییل) به اراضی فلسطینی، صدها درخواست از بابت اعضای خانواده های مفقود شده دریافت می کنیم.»

«راید حلبی» جوان 30 ساله فلسطینی یکی از افراد مفقود شده است. محمود برادر راید می گوید که او توسط نظامیان رژیم صهیونیستی به اسارت گرفته شده است.

محمود می گوید که به همراه راید و خانواده اش درحال انتقال از شمال غزه به جنوب آن بودند که در مرکز ایست بازرسی صهیونیست ها با مشکل مواجه شدند و اشغالگران برادرش را به مکان نامعلومی منتقل کرده و پس از آن اطلاعی از سرنوشت وی ندارند.

زیاد صباح، 23 ساله، در اوایل 13 فوریه در دیرالبلح در مرکز نوار غزه مفقود شد. پدرش، محمد، گفت که او حوصله اش سر رفته بود و می خواست قدم بزند.

پدرش گفت که «زیاد» از اسکیزوفرنی رنج می برد و پس از بیرون آوردنش از زیر آوار یک حمله هوایی در ماه نوامبر، علایمش بدتر شد.

حالا خانواده «زیاد» درمانده اند که آیا او گم شده است؟ آیا او در ایست بازرسی مورد حمله خصمانه قرار گرفته؟ آیا او هنوز زنده است؟

این موارد نمونه هایی از شمار قابل توجهی از شهروندان مفقود شده در نوار غزه هستند که خانواده هایشان همچنان از سرنوشت شان بی اطلاع هستند.

به دنبال عملیات فلسطینی «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر که صهیونیست ها را در بُهت فرو برد و ضربه هولناکی را به آنها وارد کرد، تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه آغاز شد و این تجاوزات از 15 تیتروز ماه تا سوم آذر ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته ای اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد و هنوز توافقی بر سر آتش بس پیش از ماه مبارک رمضان حاصل نشده است.

حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون بیش از 31 هزار شهید و بیش از 73 هزار مجروح بر جای گذاشته است.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرنوشت مفقودان جنگ غزه؛ دغدغه خانواده های فلسطینی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرنوشت مفقودان جنگ غزه؛ دغدغه خانواده های فلسطینی"، کلیک کنید.