سروری مجد: مدارس عالی مهارتی برای رفع نیاز صنایع تاسیس می شوند

سروری مجد: مدارس عالی مهارتی برای رفع نیاز صنایع تاسیس می شوند

قایم مقام دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مدارس عالی مهارتی به عنوان طرح راهگشا با توجه به نیاز صنایع و رفع این نیاز ها در مناطق تاسیس می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، علی سروری مجد، قایم مقام دانشگاه آزاد اسلامی در جریان سفر یک روزه خود به عسلویه، ضمن دیدار با علمای اهل سنت و امامان جمعه عسلویه و نخل تقی از چند مجتمع پتروشیمی مستقر در عسلویه بازدید و با مدیران شرکت پتروشیمی دماوند و مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی دیدار و بستر های همکاری دانشگاه با صنایع را تشریح کرد.

قایم مقام دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه ای در حاشیه این دیدار ها با تاکید بر اینکه در سه سال گذشته، گسترش حوزه فناوری در دانشگاه از تاکیدات رییس دانشگاه آزاد اسلامی بوده، اظهار کرد: با حمایت مدیران ارشد سازمانی و همت همکاران در استان ها، برخی از واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در بسیاری از حوزه ها، برندی معتبر در کشور شده اند که پیشنهاد می شود صنایع حتماً از این واحد های فناور بازدید کنند.

وی با بیان اینکه شرایط مناسب رفاه و آرامش در دانشگاه آزاد اسلامی برقرار شده، عنوان کرد: هر سال شاهد رشد جمعیتی مناسب از لحاظ تعداد دانشجو در دانشگاه هستیم. 150 هزار دانش آموز در 800 مدرسه در سراسر کشور در حال تحصیل بوده و 30 هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه مشغول تحصیل هستند که با افزایش واحد های بین الملل، هدف گذاری برای 100 هزار دانشجو صورت گرفته است. ضمن اینکه در شرایط تحصیل دانشجویان غیرایرانی با تاکید بر پاسداشت زبان فارسی، تدریس به زبان رسمی کشور صورت می گیرد.

سروری مجد با اشاره به برخی طرح های دانشجویی و دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تشریح کرد: یکی از طرح هایی که با استقبال از سوی دانشجو و صنعت روبرو بوده، طرح پویش است که دانشجویان به عنوان نیروی کار، برای تجربه اندوزی و با حداقل هزینه به صنایع معرفی خواهند شد و پس از اتمام تحصیل، صنایع به انتخاب خود می توانند مستعدترین ها را جذب کنند. همچنین مدارس عالی مهارتی به عنوان طرح راهگشا با توجه به نیاز صنایع و رفع این نیاز ها در مناطق تاسیس می شوند.

وی اضافه کرد: مزیت مهم دانشگاه آزاد اسلامی، وجود آزمایشگاه ها و کارگاه های پیشرفته و مجهز است که با توجه به یکپارچگی دانشگاه، این ظرفیت ها در خدمت هر واحد دانشگاهی در هر استان به عنوان پشتیبان برای انعقاد قرارداد با صنایع قرار می گیرد. این اقدامات نشان دهنده تحولاتی است که در دانشگاه به وجود آمده تا آینده ای روشن برای دانشگاه، کشور و نسل جوان ترسیم شود.

دانشگاه آزاد کریدر واسطه ای برای ورود توانمندی ها به استان هاست

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز با بیان اینکه در مدیریت جدید دانشگاه، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مجموعه یکپارچه و ید واحد در مسایل دانشگاهی و کشوری ایفای نقش می کند، گفت: آن چیزی که در استان بوشهر به عنوان چالش یا مزیت وجود دارد در حقیقت دغدغه یا فرصتی برای کل دانشگاه آزاد اسلامی است.

سعید رازقی ادامه داد: در کل استان ها با توجه به فرصت های موجود، ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی از طریق دانشگاه آن استان پای کار آورده می شود و در حقیقت این دانشگاه در هر استان، مدخل و کریدر واسطه ای برای ورود توانمندی های پژوهشی، آموزشی و مهارتی دانشگاه به استان هاست.

وی با اشاره به وجود نفت، گاز، پتروشیمی، دریا و نخیلات در استان بوشهر بیان کرد: امید است با این حس همکاری و علاقه مندی موجود در دانشگاه و صنایع مستقر در عسلویه با انعقاد قرارداد ها و تفاهم نامه های همکاری، آنچه به عنوان ماموریت در حوزه های ذکر شده برای دانشگاه در نظر گرفته و در استان بوشهر عملیاتی و به منصه ظهور رسانده شود.

دانشگاه ها راهگشای صنایع هستند

مدیر فنی مجتمع شرکت دماوند انرژی عسلویه نیز با ابراز علاقه مندی ارتباط با دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: بستر همکاری فراهم است و از چند جهت می توان این ارتباط را پیش برد.

غلامرضا یعقوب زاده با بیان اینکه می توان تلفیق صنعت و دانشگاه را پیش برد، افزود: این پتروشیمی می تواند پذیرای دوره های کارآموزی دانشجویان دانشگاه باشد که امکانات رفاهی نظیر خوابگاه نیز مهیاست و قطعاً در طرح های توسعه ای از این گروه از دانشجویان می توان بهره برد.

وی با بیان اینکه در بخش R&D نیز می توان از ظرفیت دانشگاه بهره گرفت، مطرح کرد: در بخش فنی چالش هایی وجود دارد که با توجه به اینکه دانشگاه و دانشجویان به دانش روز مسلط هستند، به ویژه در بحث افزایش بهره وری و بهینه سازی و نیز افزایش ایمنی و کارایی تجهیزات می توانند راهگشای صنایع باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سروری مجد: مدارس عالی مهارتی برای رفع نیاز صنایع تاسیس می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سروری مجد: مدارس عالی مهارتی برای رفع نیاز صنایع تاسیس می شوند"، کلیک کنید.