شیرجه 30 درصدی سهام سازنده اسنپ چت

آفتاب نیوز :

سقوط بی سابقه ی ارزش سهام اسنپ (شرکت سازنده ی اسنپ چت) بازار سرمایه را غافل گیر کرد.

به گزارش مجله تیتروز، اسنپ، شرکت سازنده ی اسنپ چت، وضعیت خوبی ندارد. پس از انتشار اخباری مبنی بر اخراج 10 درصد از نیروها، اکنون سهام اسنپ پس از کاهش درآمد سه ماهه ی چهارم و رشد ناچیز تعداد کاربران، بیش از 30 درصد سقوط کرده است.

اسنپ در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که کاربران فعال روزانه اش با 10 درصد رشد به 414 میلیون نفر رسیده است، اما این عدد تنها اندکی از 406 میلیون نفر در سه ماهه ی قبل بیشتر بوده و نتوانسته در یک فصل کامل رشد قابل توجهی داشته باشد.

بیشتر کاربران اسنپ جوانان و نوجوانان هستند. مطالعات نشان می دهد که اسنپ پس از واتساپ دومین اپلیکیشن ارتباطی محبوب کودکان است، اما نتوانسته به اندازه ی متا رشد کند چرا که بزرگسالان را مانند رقبایی مثل فیسبوک، اینستاگرام و تیک تاک جذب نمی کند.

گزارش تعدیل نیروی اسنپ، بازتابی از خبر هایی بود مبنی بر اینکه این شرکت انتظار فصل خوبی را ندارد. برخلاف متا که در فصل چهارم 2023 نه تنها فراتر از انتظار وال استریت ظاهر شد بلکه پرداخت فصلی سود سهام را انجام داد.

اسنپ درآمد 1٫36 میلیارد دلاری کسب کرد که کمتر از انتظارات بود (تحلیلگران وال استریت پیش بینی کرده بودند اسنپ 1٫38 میلیارد دلار درآمد به جیب بزند). تحلیلگران انتظار داشتند سود هر سهم اسنپ 6 سنت باشد، اما سود هر سهم این شرکت در نهایت به 8 سنت رسید که بهتر از انتظار بود.

چشم انداز اسنپ برای سه ماهه ی اول 2024 نیز ممکن است با پیش بینی تحلیلگران مطابقت نداشته باشد. هرچند پیش بینی رسیدن تعداد کاربران روزانه به 420 میلیون رشدی نسبی محسوب می شود، اما سرمایه گذاران به دنبال رشد سریع تری هستند.

اسنپ تلاش کرده تا کسب وکار خود را گسترش دهد، اما پروژه های سخت افزاری مانند Snap Spectacles و پهپاد های Pixy تا حد زیادی در کسب درآمد ناکام مانده اند. در این میان، تلاش های اسنپ برای ورود به بازار سازمانی نیز بی نتیجه بوده و اسنپ بخش ARES (سرویس سازمانی واقعیت افزوده) خود را پس از حدود یک سال تعطیل کرده است.

بخش اشتراک پولی اسنپ چت پلاس با رشد مواجه بوده است و درحال حاضر 7 میلیون مشترک دارد. این شرکت همچنین برای اولین بار اعلام کرد که اشتراک اسنپ چت پلاس در سال 2023 نرخ درآمد سالانه ی 249 میلیون دلاری داشته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شیرجه 30 درصدی سهام سازنده اسنپ چت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شیرجه 30 درصدی سهام سازنده اسنپ چت"، کلیک کنید.