صدور پروانه ساخت در بافت های فرسوده شهری از 235 هزار واحد گذشت

معاون وزیر راه و شهرسازی:

صدور پروانه ساخت در بافت های فرسوده شهری از 235 هزار واحد گذشت

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، آمار صدور پروانه ساختمانی و آغاز فرآیند نوسازی در بافت های ناکارآمد شهری را از ابتدای دولت سیزدهم، بیش از 235 هزار واحد عنوان کرد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم وفناوری تیتروز از وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی گفت: صدور پروانه ساختمان در تهران به عنوان یکی از کلان شهر هایی که نوسازی مسکن در بافت های فرسوده آن از اهمیت ویژه ای برخودار است، برای بیش از 45 هزار واحد صادر شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: انتظار می رود تا با ارایه مشوق های مناسب که در بسته تشویقی نوسازی در نظر گرفته شده است و همچنین همکاری شهرداری ها، میزان مشارکت مردم برای نوسازی واحد های فرسوده در بافت های ناکارآمد شهری در همه شهرها، رشد بیش تری یابد.

یکی از سیاست های دولت سیزدهم در زمینه بازآفرینی شهری موضوع نوسازی مسکن بوده است که این در زمینه بار ها بر تشکیل حلقه های میانی به عنوان واسط بین مردم و بخش های دولتی، تاکید شده است.

اجرای بیش از یکصد پروژه فضای سبز در محلات هدف بازآفرینی

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر ترویج بسته های تشویقی نوسازی توسط شهرداران و گروه های جهادی، از اجرای بیش از یکصد پروژه فضای سبز در محلات هدف بازآفرینی خبر داد.

آیینی با اشاره به اینکه شرکت بازآفرینی شهری ایران بیش از 100 پروژه فضای سبز شامل ساخت بوستان، پارک و فضای سبز در محلات هدف اجرا کرده است، گفت: علاوه بر این شرکت در احداث پارک و بوستان های بسیاری با شهرداری ها مشارکت دارد.

این مقام مسوول با بیان اینکه شرکت از هر فرصتی برای اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ نوسازی بافت های فرسوده استفاده می کند، خاطرنشان کرد: به همین دلیل روز 15 اسفند که به نام روز درختکاری نام گذاری شده است، در همه بوستان های احداث شده در استان ها با حضور مسوولان محلی و استانی مراسم درختکاری برگزار خواهد شد. همچنین به مناسبت این روز پویش «نهال نو- خانه نو» نیز برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه آگاه سازی شهروندان بیشترین تاثیر را در رونق نوسازی بافت های فرسوده دارد، عنوان کرد: از شهرداری ها می خواهم تا به طور مستقیم به موضوع اطلاع رسانی و ترویج بسته های تشویقی ورود کنند و در این راه از ظرفیت پایگاه های مقاومت بسیج محلات، گروه های جهادی داوطلب، امامان جماعت مساجد و معتمدان محلات استفاده کنند.

موانع موجود برای نوسازی مسکن برطرف می شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای 90 درصد از موانع موجود بر سر نوسازی مسکن و نیز بازآفرینی شهری راه حل قانونی وجود دارد، اظهار داشت: مشکل اصلی عدم اطلاع از این قوانین بوده و به همین دلیل یکی از مهم ترین رویکرد های شرکت بازآفرینی شهری ایران ترویج و اطلاع رسانی است.

کاهش تورم با تولید مسکن

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه تولید مسکن به کاهش تورم می انجامد، تصریح کرد: هر چه شرایط را برای تولید مسکن فراهم کنیم ام الفساد تورم نیز کاهش می یابد و از سوی دیگر برای کسانی که در این بافت ها زندگی می کنند، تولید ثروت نیز می شود.

تشکیل حلقه های میانی در 101 شهر و 19 استان

در این زمینه، مدیرکل دفتر مطالعات کابردی و امور ترویجی شرکت بازآفرینی شهری ایران از تشکیل حلقه های میانی در 101 شهر و 19 استان کشور برای ترویج بسته های تشویقی نوسازی مسکن در بافت های فرسوده خبر داد.

«سعید اسدی» گفت: تاکنون در 101 شهر و 19 استان حلقه های میانی تشکیل شده است. سه استان بوشهر، گلستان و شرق سمنان بیشترین فعالیت را در این حوزه داشته اند و در 12 شهر استان بوشهر 48 حلقه میانی شکل گرفته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صدور پروانه ساخت در بافت های فرسوده شهری از 235 هزار واحد گذشت" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صدور پروانه ساخت در بافت های فرسوده شهری از 235 هزار واحد گذشت"، کلیک کنید.