ضرورت توجه مجلس دوازدهم به اقتصاد دانش بنیان

یوسفیان در گفت وگو با تیتروز مطرح کرد؛

ضرورت توجه مجلس دوازدهم به اقتصاد دانش بنیان

نماینده اسبق مجلس گفت: مجلس دوازدهم باید به مشکلات اقتصادی توجه و تلاش کند این مشکلات را از طریق تقویت دانش بنیان ها مرتفع سازد.

عزت الله یوسفیان، نماینده مجلس دهم در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری تیتروز با بیان اینکه مجلس دوازدهم باید به اقتصاد دانش بنیان و موضوعات مرتبط با علم و فناوری بیش از مجلس یازدهم توجه کند، اظهار کرد: حل مشکلات اقتصادی اولویت جدی است که مجلس دوازدهم باید آن را در پیش بگیرد و درصدد تحقق این اولویت برآید. تمرکز جدی بر مشکلات اقتصادی امری لازم و ضروری است و لازم است نمایندگان منتخب این موضوع مهم را در نظر داشته باشند و با تقویت اقتصاد دانش بنیان و حوزه های مختلف علم و فناوری اقتصاد را در مدار ثبات قرار دهند.

وی افزود: دولت صرفاً متولی یک جمع حقوق بگیر نیست و متولی امور همه اقشار است و مجلس دوازدهم با کمک به دولت و ریل گذاری نقش مهمی در هدایت دولت به سمت تحقق مطالبات همه اقشار جامعه دارد و با ریل گذاری مناسب می تواند این مهم را برآورده سازد.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه انتظار دیگری که از مجلس دوازدهم می رود این است که برای یکایک مشکلات کشور برنامه داشته باشد، اظهار کرد: نمایندگان مجلس نباید خیلی درگیر حواشی شوند و حواشی سم مهلک نظام تصمیم گیری در کشور است. مجلس جدید از حواشی باید دوری کند و برروی اصل مشکلات تمرکز داشته باشد. همچنین نمایندگان منتخب مدنظر داشته باشند که نماینده تمام ملت ایران هستند و در هر تصمیمی باید منافع کل ایران را در نظر بگیرند.

یوسفیان گفت: هر بیماری، درمان دارد و قطعاً راه درمان امروز مشکلات کشور توجه به ظرفیت های داخلی، همکاری و تعامل سازنده و ریل گذاری صحیح است و به فرموده حضر امام راحل مجلس در راس همه امور قرار دارد و اثرگذارترین قوه کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه همه باید بپذیریم در یک کشتی قرار داریم و برای حفاظت و صیانت از این کشتی باید ازخودگذشتگی و تعامل سازنده داشته باشیم، افزود: از سوی دیگر مجلس جدید باید افزایش امید و نشاط در جامعه را به طور جد پیگیری کند و از مصوباتی که موجب یاس و ناامیدی مردم می شود پرهیز کند. مقام معظم رهبری هم بارها بر افزایش روحیه و نشاط اجتماعی تاکید فرموده اند.

این کارشناس مسایل سیاسی با اشاره به شعار سال نیز گفت: شعار امسال مهار تورم و رشد تولید بود و باید این را یک فرصت مهم برای حمایت از تولید و مهار تورم می دانستیم. متاسفانه بی ثباتی اقتصادی و افزایش افسارگسیخته قیمت ها شرایط زندگی را برای مردم سخت کرده و در سال جدید و در مجلس تازه نفس دوازدهم لازم است به عملکرد مجالس گذشته توجه شود و نقاط قوت و ضعف این مجالس احصا و به خوبی مورد بررسی قرار گیرند تا مجلس دوازدهم بهترین مسیر، شیوه کاری و بهترین مصوبات را داشته باشد.

یوسفیان در پایان تاکید کرد: امروز مهمترین اولویت کشور فقط حل مسایل اقتصادی است و همه موضوعات حول این مسیله محوری مطرح و بررسی می شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضرورت توجه مجلس دوازدهم به اقتصاد دانش بنیان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضرورت توجه مجلس دوازدهم به اقتصاد دانش بنیان"، کلیک کنید.