ضرورت عدم همراهی شایعات/مردم توقع تبعیض و فساد را ندارند – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیتروز، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای شامگاه جمعه در مراسم اولین شب قدر مصادف با شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با حضور در حرم مطهر امام راحل (ره) با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه رحمت، استغفار، مواسات با مردم و کسانی است که قدرت کمتری دارند، اظهار کرد: این ایام، ماه مهربانی، توبه و مقابله با شیطان است.

اژه ای با تاکید بر تقوا و مبارزه با ظالم در ماه مبارک رمضان، گفت: در این ماه باید دل ها از رذایل خالی و با فضایل و ارزش های الهی پر شود.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه روزه راه تسلط بر هوای نفس را به ما نشان می دهد افزود: شب قدر قلب ماه رمضان و شب تقدیر است و باید دل ها را صاف کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید کارها با حضور مردم و اعتماد به مردم پیش رود گفت: از خداوند در این شب ها بخواهیم اگر نمی توانیم در تراز امیرمومنان تقوا پیشه و زندگی کنیم حداقل آن طور که ایشان فرمود تلاش کنیم و آنقدر که برای ما مقدور است با تقوا خداترس باشیم.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اخلاق اسلامی و رفتار حضرت علی (ع) و حسن خلق در پیامبر عنوان کرد: امیرالمومنین در برابر دشمنان خود اخلاق اسلامی را رعایت کرد، پس ما نیز امروز به شدت به اخلاق اسلامی و حسن خلق نیاز داریم و از خدا بخواهیم سوظن و بددلی و بدزبانی را از ما دور کند و همچنین به مهربانی و خوش رویی رسول الله نیز امروز به شدت نیاز داریم چرا که حسن خلق نه تنها برای مسلمانان اثرگذار است که حتی برای غیرمسلمان ارزشمند است و نفوذ آن ها را هم موثر می کند.

اژه ای بیان کرد: امروز در شرایطی قرار گرفته ایم که شیاطین برای ایجاد تفرقه، ذهن ها را مشغول کرده اند و ما اگر رسول خدا و امام علی (ع) اسوه یمان هستند باید با اتمام ماه مبارک رمضان تغییراتی را در خود احساس کنیم و بعد از این ماه بتوانیم ادعا کنیم که ما دعوت شدیم به ضیافت الهی و ضیافت خدا را پذیرفتیم و از ضیافت الهی بهره مند شدیم.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه فقط نخوردن و نیاشامیدن جز روزه داری نیست گفت: گوش ما باید عادت کند که اگر علیه هر کسی شایعه کردند با آن ها همراهی نکند و همه جوارح ما روزه دار باشد.

وی بر ادای دین نسبت به امام و شهدا و ایثارگران و خانواده این عزیزان تاکید کرد و گفت: ما کارگزاران نظام مدیون مردم هستیم و مردم امروز بر ما حق دارند و باید حکمرانی خوبی برای مردم عرضه کنیم و تلاش کنیم عزت مردم و آخرت و دنیای مردم را عزت مندانه تامین کنیم و وسایل آرامش و آسایش آن ها و آنچه موجب صفای آن هاست را فراهم سازیم.

اژه ای افزود: ما در برابر معیشت مردم مسوول هستیم و مردم امروز انتظار دارند تبعیض و فساد نباشد و به شخصه اگر هر مقدار کوتاهی کرده ام و تقصیر دارم و نتوانستم حق شما مردم را از ظالمان بگیرم در پیشگاه خداوند و شما عذر خواهم چرا که امروز چشم دنیا به ما دوخته شده و منتظر از بین رفتن این نظام هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضرورت عدم همراهی شایعات/مردم توقع تبعیض و فساد را ندارند – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضرورت عدم همراهی شایعات/مردم توقع تبعیض و فساد را ندارند – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.