طراحی دو بازی محیط زیستی در سال آینده

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از آموزش مفاهیم محیط زیستی به تعداد زیادی بازی ساز خبر داد و گفت: طراحی دو بازی محیط زیستی مطلوب و باکیفیت یکی از برنامه های سازمان برای سال آینده است.

به گزارش تیتروز، در دولت سیزدهم تاکید بر مردمی سازی حفاظت محیط زیست است و در حوزه حفاظت محیط زیست مطابق با اصل 50 قانون اساسی مردم باید پای کار باشند. این مردمی سازی نیازمند آموزش و فرهنگسازی است، به همین جهت خانه محیط زیست به عنوان بستری برای تعامل، تفاهم، همکاری داوطلبانه و موثر راه اندازی شده است علاوه بر آن سازمان حفاظت محیط زیست برای استفاده از ظرفیت بازی های رایانه ای برای حفظ محیط زیست با بنیاد ملی بازی های رایانه ای کارگروهی را تشکیل داده است.

نورالله مرادی در گفت و گو با تیتروز با اشاره به آخرین وضعیت خانه های محیط زیست اظهارکرد: سازمان در جهت  افزایش سواد محیط زیستی و مردمی سازی محیط زیست را  در دستور کار خود قرار داده است و  یکی از سیاست های مردمی سازی ایجاد خانه های محیط زیست است که حدود 2000 خانه محیط زیست در سطح کشور تاسیس شده که 1560 خانه محیط زیست فعال هستند و اقدامات فرهنگی در خصوص فرهنگسازی در  محیط زیست در این خانه ها نیز شکل گرفته است.

 معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، اضافه کرد: برنامه دوم افزایش سواد محیط زیستی است که مبتنی بر همین استراتژی با تلاش شورای فرهنگ عمومی کشور، روز آموزش همگانی حفظ محیط زیست در تقویم رسمی کشور ثبت شده است. همه توان خود را خواهیم گذاشت که این روز را به یک جریان مهم در سطح کشور برای افزایش مشارکت مردم در حوزه محیط زیست تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از راهبردهای ما بحث آموزش و پرورش است. اگر آموزش و پرورش در حوزه محیط زیست قوی  و برنامه ریزی مناسبی داشته باشد، اتفاقات بسیار خوبی رخ خواهد داد. در این جهت تجدید نظر در محتوای محیط زیست مدارس با همکاری وزارت آموزش و پرورش از دیگر برنامه های سازمان حفاظت محیط زیست است که پیگیری خواهیم کرد.

مرادی در پایان با اشاره به تشکیل کارگروه مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و  بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: جلسات متعددی در پاییز سال جاری با بنیاد ملی بازی های رایانه ای تشکیل شد و این راستا از تعداد زیادی بازی ساز جهت آموزش مفاهیم محیط زیستی در مرکز آموزش البرز دعوت به عمل آمد. طراحی دو بازی محیط زیستی مطلوب و باکیفیت یکی از برنامه های سازمان برای سال آینده  است.  

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طراحی دو بازی محیط زیستی در سال آینده" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طراحی دو بازی محیط زیستی در سال آینده"، کلیک کنید.