علیرغم شرایط دردناک غزه، پیروزی های زیادی نصیب مردم و مقاومت فلسطین شده است

حسین امیرعبداللهیان با تبریک پیروزی های میدانی و سیاسی مقاومت در فلسطین و نوار غزه، گفت: علیرغم شرایط بسیار سخت و دردناک در نوار غزه، پیروزی های زیادی نصیب مردم و مقاومت فلسطین شده است.

به گزارش تیتروز، اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی حماس که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است، با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.
امیرعبداللهیان با اشاره به قطعنامه مصوب دیروز در شورای امنیت سازمان ملل، آن را اقدامی دیرهنگام و در عین حال مثبت و یک پیروزی سیاسی برای ملت فلسطین در نتیجه پایداری، صبر و استقامت آنان و صلابت قهرمانانه نیروهای مقاومت فلسطین در میدان نبرد و نیز حمایت افکار عمومی و ملتهای جهان از فلسطین دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان سفر هنیه به تهران در پی پیروزی های میدانی و نیز سیاسی مقاومت و در آستانه روز جهانی قدس را حایز اهمیت دانست و گفت، قطعا گرامیداشت و فعالیت های روز قدس امسال متفاوت و باشکوه تر از سال های قبل خواهد بود.

امیرعبداللهیان ادامه داد رژیم صهیونیستی برغم جنایات بی سابقه و بی شمار علیه مردم فلسطین در غزه و کرانه غربی، به هیچیک از اهداف راهبردی و اعلام شده خود دست نیافت و آمریکا و متحدین نیز برغم حمایت های تمام عیار خود از رژیم صهیونیستی، نتوانستند اهداف خود را عملی کنند و آنها امروز باور دارند که حذف حماس و مقاومت از غزه و از صحنه فلسطین یک خیال و ایده دست نیافتنی است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به عمق و حجم جنایات رژیم صهیونیستی علیه غزه و ملت مظلوم فلسطین در شش ماهه اخیر گفت، اگر فرمایشات مقام معظم رهبری مورد توجه کشورهای اسلامی قرار می گرفت و شریانهای اقتصادی رژیم صهیونیستی توسط کشورهای اسلامی قطع می شد، قطعا از میزان شهدای غزه و ویرانی های آن بسیار کم می شد.

اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایتهای رهبر معظم انقلاب، دولت، ملت و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران از ملت و مقاومت فلسطین گفت، برغم تداوم جنایات وحشیانه و نسل کُشی رژیم صهیونستی علیه ملت فلسطین در نوار غزه و کرانه غربی، اما مقاومت و ملت فلسطین همچنان استوار و مستحکم ایستاده اند.

هنیه با تبیین مراحل چندگانه عملیات و اقدامات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در شش ماهه اخیر گفت، آنها سه هدف اساسی شامل نابودی حماس و مقاومت، آزاد کردن اسرای صهیونیست و کوچاندن مردم نوار غزه به سمت صحرای سینا داشتند که معنای واقعی آن تغییر واقعیت های سیاسی، امنیتی و جمعیتی نوار غزه بود.

رییس دفتر سیاسی حماس افزود، صهیونیست ها برای تحقق اهداف خود اقدامات و جنایات مختلف و وحشیانه ای شامل کشتار جمعی شهروندان و زنان و کودکان، تخریب گسترده و سازمان یافته، محاصره کامل نظامی و گرسنگی دادن مردم و ساکنان نوار غزه را در پیش گرفتند که نتیجه این اقدامات حدود 100 هزار شهید، مجروح، مفقود و جانباز، تخریب کلی و جزیی حدود 60 درصد نوار غزه و آواره کردن حدود 1 و نیم میلیون نفر به سمت رفح بود، اما با تاکید می گویم که دشمن برغم همه جنایت ها نتوانست به هیچیک از اهداف خود دست یابد و امروز مظاهر شکست دشمن در سطوح میدانی، سیاسی و بین المللی یکی پس از دیگری در حال هویدا شدن است.

وی تاکید کرد صهیونیست ها توقف جنگ را یک شکست راهبردی برای خود و اولین نتیجه آن را سقوط نتانیاهو می دانند و آمریکا نیز برغم لفاظی ها، هیچ تغییر راهبردی در مواضع خود و حمایت از رژیم صهیونیستی نداده است.

اسماعیل هنیه خواستار اقدام جدی تر و موثرتر کشورهای اسلامی و سازمان همکاری اسلامی و ایجاد یک حرکت موثر بین المللی بمنظور حمایت از ملت فلسطین و ایجاد بازدارندگی در مقابل جنایات جنگی رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین شد.

هنیه تاکید کرد قدس و مسجدالاقصی محور اصلی مسیله فلسطین است و روز قدس امسال بعنوان یادگار امام خمینی (ره) در شرایطی فرا می رسد که تهدیدات رژیم صهیونیستی علاوه بر ملت فلسطین در نوار غزه و کرانه غربی، علیه مسجدالاقصی نیز تشدید شده و ما امیدواریم که روز قدس امسال یک روز تاریخی در حمایت از فلسطین و مسجدالاقصی باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علیرغم شرایط دردناک غزه، پیروزی های زیادی نصیب مردم و مقاومت فلسطین شده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علیرغم شرایط دردناک غزه، پیروزی های زیادی نصیب مردم و مقاومت فلسطین شده است"، کلیک کنید.