لحظه تاریخی پرواز گروهی موشک ها فرارسید

به گزارش تیتروز، به نقل از تیتروز، شرکت لاکهید مارتین اعلام کرده است که برای اولین بار آزمایش پروازی چهار موشک ضد کشتی دوربرد(LRASM) را انجام داده است. این آزمایش که به صورت چهارگانه به پرواز درآمد، لحظه ای تاریخی برای این شرکت را رقم زد.

این آزمایش که بخشی از دوازدهمین رویداد آزمایشی یکپارچه(ITE-12) در اوایل ماه جاری میلادی بوده است، توان بالای این سلاح را از برنامه ریزی ماموریت تا یکپارچه سازی زنجیره حمله و اثرات آن بر هدف نشان داد.

موشک LRASM یک موشک کروز ضد کشتی است که توسط آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی(دارپا) برای نیروی هوایی و نیروی دریایی ایالات متحده طراحی شده است.

این موشک نسخه ای توسعه یافته از موشک AGM-158B JASSM-ER است و قصد دارد قابلیت های هدف گیری خودکار پیشرفته تری را نسبت به موشک ضد کشتی کنونی هارپون که از سال 1977 در خدمت است، ارایه دهد.

موشک LRASM همچنین یک موشک رادارگریز است که قابلیت بقاء و نابودی هدف را در برابر تهدیدات پیچیده دشمن فراهم می کند. برد آن 200 مایل دریایی معادل 370 کیلومتر است و می توان آن را از طیف وسیعی از هواپیماها پرتاب کرد.

موشک LRSAM حدود 1250 کیلوگرم وزن و 4.26 متر طول دارد. عرض آن 635 میلی متر و ارتفاع آن 450 میلی متر است و طول بال آن 2.7 متر است.

این موشک همچنین دارای مجموعه ای از ابزارهای الکترونیکی است تا پس از پرتاب به طور مستقل کار کند.

فناوری LRASM وابستگی به پلتفرم های ISR، پیوندهای شبکه و ناوبری GPS را در محیط های جنگ الکترونیک تهاجمی کاهش می دهد. لاکهید مارتین توضیح می دهد که این عملیات هدایت پیشرفته به این معنی است که سلاح می تواند از داده های ناخالص نشانه هدف برای یافتن و از بین بردن هدف از پیش تعریف شده خود در محیط های مختلف استفاده کند.

لاکهید مارتین با ITE-12 گام بزرگ بعدی در تکامل LRASM را رقم زد و در این آزمایش، آخرین پیکربندی این موشک را تایید کرد و زمینه را برای قابلیت های آینده فراهم کرد.

لاکهید مارتین در بیانیه مطبوعاتی خود آورده است: موشک LRASM به عنوان عضوی از خانواده موشک های کروز AGM-158، قابلیت های دوربرد، بسیار قابل دوام و کشنده ای را در برابر رزمندگان سطحی مجهز به قابلیت های دفاعی بسیار بالا ارایه می کند که هیچ سلاح کنونی دیگری نمی تواند ارایه کند.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لحظه تاریخی پرواز گروهی موشک ها فرارسید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لحظه تاریخی پرواز گروهی موشک ها فرارسید"، کلیک کنید.