لغو طرح فروش سایپا به امید کسب مجوز افزایش قیمت؟ – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار تیتروز، با ورود به سال 1403، شرکت سایپا اعلام کرد که به مناسبت عید فطر قصد پیش فروش و فروش فوق العاده چند محصول خود را دارد؛ با این حال تنها یک ساعت مانده به شروع ثبت نام (روز یکشنبه) در اطلاعیه ای اعلام شد که این طرح لغو و در زمان دیگری اجرا خواهد شد. همچنین شرکت مدیران خودرو که یک خودروساز مونتاژکار محسوب می شود نیز که قرار بود 14 فروردین ماه دو محصول خود را در قالب نقد و اقساط عرضه کند، طرح فروش خود را لغو کرد.

پس از لغو طرح مذکور متقاضیان زیادی در تماس با خبرگزاری تیتروز ضمن گلایه از این شیوه اطلاع رسانی سایپا تاکید می کردند که با فروش طلا، خودروی قدیمی، وام و… مبلغ مورد نیاز برای ثبت نام در طرح پیش فروش را آماده کرده بودند و پس از لغو طرح مذکور و عدم اطلاع رسانی دقیق در مورد زمان ثبت نام مجدد، بلاتکلیف مانده اند.

با توجه به لغو یک باره طرح پیش فروش و فروش فوق العاده به نظر می رسد خودروساز به دلیل افزایش قیمت دلار در بازار آزاد و زمزمه های افزایش قیمت خودرو در کارخانه، اقدام به لغو یک باره طرح فروش خود کرده باشد چراکه آخرین بار پاییز سال گذشته قیمت خودرو افزایش یافته بود و از آن زمان تاکنون قیمت کارخانه ای خودرو تغییر چندانی نکرده است.

همچنین فردا 21 فروردین ماه جلسه شورای رقابت با حضور وزیر صمت به منظور بررسی چگونگی اجرای دستورالعمل و چالش های پیش رو در تنظیم بازار خودروی سواری برگزار خواهد شد که احتمال زیاد در مورد قیمت های جدید خودرو نیز در این جلسه تصمیماتی اخذ می شود.

گفتنی است، سامانه یکپارچه فروش خودرو از زمستان سال 1401 روی کار آمد و در این سامانه، طی 2 مرحله یعنی تا اردیبهشت 1402 محصولات خودروسازان اعم از داخلی و مونتاژی به صورت انبوه عرضه شد؛ پس از پایان مرحله دوم و در حالی که وعده مرحله سوم در شهریور ماه سال 1402 داده می شد اما در نهایت پاییز اعلام شد که دیگر خبری از عرضه انبوه نخواهد بود و در صورت تولید مازاد، خودرو از سوی خودروساز اما همچنان در قالب سامانه عرضه خواهد شد.

از آن زمان تاکنون خودروسازان داخلی و مونتاژی اقدام به عرضه های گاه و بیگاه خودروهای مازاد خود کردند که البته در تحویل خودروها تعمدا و یا سهواً تاخیرهای زیادی به وجود آمد اما به هر حال عرضه صورت می گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لغو طرح فروش سایپا به امید کسب مجوز افزایش قیمت؟ – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لغو طرح فروش سایپا به امید کسب مجوز افزایش قیمت؟ – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.