محمد مایلی کهن می خواهد از ایران برود

به گزارش خبرگزاری تیتروز؛ انتقادات از تیم ملی فوتبال ایران همچنان ادامه دارد اما در کنار موضوع تیم ملی و شکست آن در جام ملتهای آسیا، مسیله بحران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به سوژه های اصلی این روزهای فوتنبال ایران تبدیل شده است.

محمد مایلی کهن در گفت وگو با خبرنگار ورزشی «اطلاعات آنلاین» پیرامون انتقاداتی که این روزها علیه برخی نفرات تیم ملی می شود اظهار داشت: این فضاها مگر تازگی دارد؟ همیشه بوده است. یک جاهایی باید بپذیریم خودمان هم مقصر بودیم. اینکه یک روز یکی را بت می کنیم و یک روز خاکش می کنیم زشت است. منِ مربی و منِ بازیکن هم مقصریم. الان با توجه به وجود لشکر سایبری شما کار خوب هم بکنید چشم تان را در می آورند. فوتبال مگر همیشه برد است، خب باخت هم دارد. اگر ما جای ژاپن بودیم که قبل از بازی با ما بهترین نتایج تاریخش را داشت فکر می کنم همه را اعدام می کردیم. این اسمش فوتبال است؛ محبوب ترین رشته ورزشی دنیاست. من هم قبول دارم در ایران همه چیزمان متفاوت است با جاهای دیگر دنیا. وقتی می بریم حرفی از کمبودها نمی زنیم و وقتی می بازیم دایم می گوییم این را نداشتیم و آن را نداشتیم.

وی در ادامه درباره هجمه ها علیه بیرانوند افزود: آقای بیرانوند را همه می شناسیم. من فکر می کنم از روی سادگی این رفتارها را می کند. در عین اینکه خیلی بزرگ شده است، اما خیلی هم ساده است. من در درود بوده ام و هموطنان عزیز لر را می شناسم. انسان های مهربان و دوست داشتنی و پر تلاش هستند و خیلی هایشان ساده هستند. برخی رفتارهای بیرانوند از روی سادگی اش است. مگر فقط بیرانوند در قطر باخته است؟ برخی از آقایان اصلا ایران آمدند؟ چطور آن ها رفتند کشورهای همجوار با خانواده خود؟ حتی وقت نداشتند دو کلمه معذرت بخواهند. البته فوتبال معذرت ندارد، اما توضیح بدهند که چه شد تیم ما شکست خورد. برخی از مردم همه زندگی شان با این تیم و این فوتبال گره خورده و باید به آن ها توضیح داده می شد.

به نقل از اطلاعات آنلاین مایلی کهن گفت: الان همه کاسه کوزه ها را سر یکی دو نفر می شکنیم. یک روز مایلی کهن می شود سوژه حمله و یک روز بیرانوند و طارمی و … مگر طارمی کم برای تیم ملی گل زده است؟ ما اینجا فوتبال نداریم، «شوتبال» داریم! زمین تمرین هم نداریم. البته این دوره تیم ما شرایط خوبی داشت از نظر امکانات. من دلم برای فوتبال می سوزد. الان همه چیزمان شده سیاهکاری و نمایش و …

وی پیرامون صحبت های برخی از مربیان تیم ملی و دفاع از عملکرد تیم ملی در جام ملتها گفت: این ها دفاع نکنند چکار کنند؟ یکی نفرشان که پوست من را کند. به من گفتند تو چه می گویی؟ من غیر منصفانه حرف زده بودم؟ در طول بازی ها حرفی زدم که ذهن اعضای تیم مشوش شود؟ دوستی که تنها سه سال از پسر من بزرگتر است گفته تو چه می گویی بابا؟ ایشان در ابتدای راه هستند. اگر بر اساس نتایج بخواهیم حرف بزنیم که کارنامه ایشان مشخص است. ما که لشکر سایبری نداریم. لشکر یک نفره هستیم.

وی درباره ادامه کار کادر فنی تیم ملی تا جام جهانی گفت: این به من ربطی ندارد. فکر می کنم کشورهای دیگر بدون سر و صدا فکر می کنند و بعد تصمیم می گیرند. اگر به نفع فوتبال است این کادر ادامه دهد. چیزهایی که من از نزدیکان آقایان شنیدم مشکلات زیادی داشتند؛ مخصوصا بین بازیکنان خصوصا در بحث کاپیتانی. این عاملی می شود که نتیجه نگیریم.

مایلی کهن درباره موضوع جوانگرایی در تیم ملی که این روزها درباره آن صحبت می شود به «اطلاعات آنلاین» گفت: وقتی تیم می برد همه چیز خوب بوده و وقتی می بازیم موضوع دیگری را مطرح می کنیم. این واژه جوانگرایی منسوخ شده است. در فوتبال بازیکنی که صد سالش هم باشد باید دعوت شود و برود داخل زمین. این بحث به نظر انحرافی است. این بر می گردد به اینکه می خواهیم فرار کنیم از واقعیت فوتبال.

وی درباره سکوت رییس فدراسیون فوتبال گفت: امیدوارم این سکوت به گونه ای باشد که تنها ما می بینیم و بین خودشان سکوت نکنند و بنشینند فکر کنند و برای تیم ملی تصمیم درستی بگیرند.

سرمربی اسبق تیم ملی درباره پرسپولیس و شرایط این روزهایش گفت: من بازی اول را ندیدم، اما در کل پرسپولیس را نمی توانید جدای از سایر مشکلات فوتبال و کشور بدانید. دو باشگاه بزرگ ما هر دو مشکل دارند. حالا پرسپولیس باخته و مشکل دارد، استقلال که صدر جدول است چرا با این مسایل درگیر است؟ اختلافات در استقلال بیشتر از پرسپولیس است. چرا؟ دلیل اصلی اش این است که چیزی به نام فوتبال و باشگاه و مدیر نداریم.

وی افزود: وقتی من مدیر باشگاه حقوق بگیر هستم برای از دست ندادن این مزایا سعی می کنم خودم را هر طور که شده حفظ کنم. چه دلیل دارد بعد از بازی استقلال که این تیم برده آقای نکونام همه را مورد حمله قرار دهد؟ از آن طرف همه می گویند ما عاشق استقلال و یا پرسپولیس هستیم. پارسال 12 میلیارد قراردادشان بوده امسال شده 24 میلیارد. لابد عشق شان بیشتر شده است . هیچکدام شان، از مربی و بازیکن آنقدر که پول می گیرند وقت نمی گذارند. دل ما می سوزد که چرا کشوری با این همه استعداد و جوان خوب اسیر این مسایل است و ورزش آن پیشرفت نمی کند.

مایلی کهن درباره شایعاتی اخیر مبنی بر برکناری مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: مگر تا امروز کم مدیر آمده و رفته است. هر کسی آمده قبلی را محکوم کرده است. کدام این آقایان دو ریال باقی گذاشته اند. تا از ریشه درست نشود یقین بدانید تفاوتی نخواهد کرد. وقتی منِ مایلی کهن که در هیچکدام از رویاهایم نمی دیدم یک روز بشوم مدیرعامل استقلال و یا پرسپولیس را می آورند چه توقعی دارید؟ اینگونه باید مشکلات حل شود؟

پیشکسوت پرسپولیس در پایان گفت: من کشورم را دوست دارم. من هم می توانستم بروم. با همه بدی ها و خوبی های کشورم جای دیگری نمی توانم زندگی کنم. همینکه در کوچه و خیابان چند نفر ما را خجالت می دهند از هر چیزی مهمتر است. در مترو دو نفر بلند می شوند تا من بنشینم؛ این محبت ها مرا زنده نگه نداشته است. من هم مهاجرت می کنم اما به آن دنیا نه کشوری دیگر.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محمد مایلی کهن می خواهد از ایران برود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محمد مایلی کهن می خواهد از ایران برود"، کلیک کنید.