محور پلدختر به خرم آباد تا دو روز آینده بازگشایی می شود

تیتروز/لرستان معاون راهداری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور در سفر به لرستان از بازگشایی جاده پلدختر به خرم آباد، دو روز آینده خبرداد.

رضا اکبری امروز هفتم فروردین در حاشیه بازدید از محور پلدختر به خرم آباد گفت: بارندگی های اخیر آسیب های آبشستگی، ریزش سنگ و ورود گل ولای را به این محور وارد کرده است که با تلاش راهداران یک یا دو روز آینده بازگشایی می شود.

وی با اشاره به استقرار ماشین آلات راهداری در محور پلدختر به خرم آباد افزود: عملیات خاک ریزی نیز تا چند روز دیگر در این محور ادامه دارد تا راهداران بتوانند عرض کافی را برای این نقطه ایجاد کنند.

معاون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور بیان کرد: دیوارسازی، آسفالت قسمت های تخریب شده و ایجاد حفاظ هم، یک تا دو ماه آینده به مرور تکمیل خواهد شد.

اکبری گفت: جاده پلدختر به خرم آباد در سیل 98 بسیار خسارت دیده بود که از همان سال سازمان راهداری کشور طرح های متعددی را برای این محور برنامه ریزی کرد.

وی گفت: بیش از 10 دستگاه پل در محور پلدختر به خرم آباد در سیل سال 98 دچار شکستگی و تخریب شده بود که این پل ها احداث و به بهره برداری رسید.

معاون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور ادامه داد: قسمت هایی از محور پلدختر به خرم آباد نیز به طور کامل تخریب و آسفالت و روشنایی این محور از بین رفته بود که بازسازی این نقاط انجام شده است.

اکبری افزود: حدود 15 کیلومتر دیوار بتنی در حاشیه رودخانه و در مجاورت جاده پلدختر به خرم آباد نیاز است که بتوانیم ایمنی این محور را به سطح قابل قبول و بهتری برسانیم.

وی اضافه کرد: ما سال ها است نتوانستیم اعتبار لازم برای احداث 15 کیلومتر در محور پلدختر به خرم آباد را نه از منابع ملی و نه استانی تامین کنیم و اعتبارات بحران هم اختصاص پیدا نکرده است.

معاون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور ابراز امیدواری کرد با بازدید رییس ستاد بحران کشور و مسیولان استانی و ملی از محور پلدختر به خرم آباد رقمی حدود هزار میلیارد تومان به این محور اختصاص یابد تا دیوارسازی حاشیه جاده پلدختر به خرم آباد تکمیل شود.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محور پلدختر به خرم آباد تا دو روز آینده بازگشایی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محور پلدختر به خرم آباد تا دو روز آینده بازگشایی می شود"، کلیک کنید.