مشارکت و انتخاب اصلح ادای دین به خون شهدای خدمت است – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان

مشارکت و انتخاب اصلح ادای دین به خون شهدای خدمت است - خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان

احمد علی مقدم، در گفتگو با خبرنگار تیتروز، در رابطه با اهمیت انتخابات و شاخصه های رییس جمهور اصلح از دیدگاه مقام معظم رهبری، اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا مهمترین و موثرترین مسیولیت مدیریتی کشور، ریاست جمهوری است، لذا ملت همیشه در صحنه ما باید باری دیگر حماسه حضور خود را در تاریخ رشادت های این انقلاب ثبت کنند.

وی با تاکید بر هرچه باشکوه تر برگزار شدن انتخابات، افزود: در بحث انتخابات؛ اصلی ترین و با اهمیت ترین موضوع، مشارکت حداکثری مردم پای صندوق های رای است، لذا اولین و مهم ترین مساله در انتخابات، حضور و مشارکت حداکثری مردم و سپس انتخاب شخص اصلح و عمل گرا و ادامه دهنده راه شهدای خدمت است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان با دعوت از عموم مردم و جناح های سیاسی برای شرکت پر شور و شعور در انتخابات آینده، عنوان کرد: حضور حداکثری نشانه اقتدار ملی است همچنین مردم باید از دودستگی، تفرقه، دوقطبی، تخریب کاندیدها و دعواهای حزبی پرهیز کنند و لازم است ملت بیش از پیش هوشیار باشند و با ایجاد فضایی آرام و با بصیرت هرچه بیشتر نامزدی را انتخاب کنند که همانند رییس جمهور شهید خادم و مردمی باشد.

مقدم، با اشاره به فرمایشات راهگشای مقام معظم رهبری در 14 خرداد امسال، بیان کرد: انتخابات ریاست جمهوری 8 تیر بسیار مهم است و حماسه انتخابات مکمّل حماسه مردم در بدرقه شهیدان است، لذا ملت حماسه ساز ایران اسلامی باید علیرغم برخی جوسازی های مسموم و هدایت شده دشمنان، نهایت حضور را در انتخابات آینده داشته باشند و با دقت مسیولی فعال، پر کار، آگاه و معتقد به مبانی انقلاب انتخاب کنند.

وی خطاب به کاندیدهای ریاست جمهوری، توصیه کرد: نامزدهای انتخاباتی باید به توصیه های بسیار مهم رهبر معظم انقلاب کمال توجه را داشته باشند و با پرهیز از بدگویی، تهمت زنی، لجن پراکنی، تخریب و کشمکش برای تصاحب قدرت و در فضایی سالم و پر نشاط و امید زمینه را برای انتخاب شایسته ملت فراهم کنند و راه شهدای خدمت را قوی تر از قبل ادامه دهند تا خلا فقدان رییس جمهور خدوم و جهادی کمی پر شود.

مقدم، با بیان اینکه مشارکت در انتخابات و انتخاب اصلح، ادای دین خون شهدای خدمت است، اذعان کرد: شهید آیت الله رییسی مصداق یک انتخاب اصلح، کارآمد، ولایی، خادم و مخلص، جهادی و مردمی بود، به طوری که در این سه سال و فرصت اندک با مجاهدت های بسیار، خدمات بی شمار و غیر قابل انکاری را برای کشورمان به بار آورد، لذا ملت فهیم و بصیر ایران باید با توجه به شاخصه های انقلابی مد نظر مقام معظم رهبری، کاندیدی را انتخاب کنند که علاوه بر اینکه جامه عمل به شعارهای انتخاباتی اش ببخشد و معیشت مردم را وسعت دهد، سبب سربلندی و ارتقای دیپلماسی راهبردی و همسایه محور کشورمان نیز شود.

این کارشناس مسایل سیاسی با اشاره به شاخصه های انتخاب اصلح از دیدگاه مقام معظم رهبری، توضیح داد: مردم باید فردی را که عدالت خواه، ضد فساد، دارای مدیریت و کفایت لازم، باایمان، دارای عملکرد انقلابی، جهادی، قوی و کارآمد برای مدیریت اجرایی کشور، شجاع و خستگی ناپذیر، مردمی، دوری از منفعت های شخصی و حزبی، پایبند به انقلاب و مبانی اسلام و اقتصاد مقاومتی و عدم نگاه به بیرون مرزها، پاک دست، جهادی و با تدبیر و برنامه باشد را برای ریاست جمهوری انتخاب کنند و به وعده های پر زرق و برق و غیر عملی برخی نمایندگان توجه نکنند.

وی با تاکید بر فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه “میدان انتخابات، میدان مسابقه خدمت است”، تشریح کرد: رییس جمهور باید تکلیف گرا، خدامحور و ولایت مدار باشد به طوری که مواضع رهبری را موضع خویش بداند و مبارزه با فساد را در دستور کار داشته باشد همچنین انقلابی باشد و از تهدیدات نظام سلطه ترسی به خود راه ندهد و مرز بندی روشن و شفاف با دشمنان داشته باشد و ساده زیست باشد و از اشرافی گری پرهیز کند و در یک کلمه خود را خادم مردم بداند و رای مردم را نزد خود امانتی بزرگ بداند و برای ادای این دین تمام تلاش خود را به کار بگیرد.

مقدم، ادامه داد: اخلاق و تقوای انتخاباتی، به فرموده رهبری معظم میراث شخص باادب شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی در مناظرات انتخاباتی بود بنابراین طبق تاکیدات بسیار مهم حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای لازم است که نامزدهای انتخاباتی ضمن رعایت هر چه بیشتر اخلاق و ادب انتخاباتی، وعده هایی به مردم دهند که یقین داشته باشند آنها را اجرا می کنند نه صرف اینکه فقط قصد فریب مردم را داشته باشند و به قدرت که رسیدند مردم و دینشان را فراموش کنند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از شاخصه های ولایتمداری در انتخابات پیش رو رعایت اخلاق و پرهیز از تخریب و لجن پراکنی است، گفت: مردم همچون شهید رییسی طرفدار شعارهای انقلاب هستند و لازم است همه مسیولان نهایت تلاش خودشان را به کار ببرند تا با برگزاری انتخاباتی سالم و بدون حاشیه، رییس جمهوری خادم و انقلابی و دولتمردانی همچون امیر عبداللهیان فعال و پایبند به مبانی و اصول انتخاب شوند تا مسیر پیشرفت و اقتدار ایران اسلامی پر شتاب تر از قبل ادامه یابد و اقتدار نظام را نیز تضمین کنند.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان با تاکید بر اینکه مشارکت و انتخاب اصلح مهم ترین وظیفه ملت و ادامه راه شهدای خدمت، بزرگترین وظیفه دولتمردان بعدی است، خاطر نشان کرد: شهید آیت الله رییسی هم جایگاه و شان رییس جمهور را و هم توقع مردم را از رییس جمهور بعدی را با این خدمات و ویژگی های اخلاقی بالا برده است، لذا همه مسیولان و مردم باید در انتخابات پیش رو با حضور حداکثری و انتخاب فردی همچون شهید رییسی، راستگو و متعهد به شعارهای انقلابی، باری دیگر سبب برآورده شدن مطالبات رهبری و پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشارکت و انتخاب اصلح ادای دین به خون شهدای خدمت است – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشارکت و انتخاب اصلح ادای دین به خون شهدای خدمت است – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.