مصر در مرز رفح یک منطقه حایل ساخت!/ معاهده «کمپ دیوید» در خطر است؟

تازه ترین تصاویر ماهواره ای که توسط «مکسر تکنولوژی» منتشر شده، ساخت وساز در حال انجام را در امتداد مرز مصر با غزه نشان می دهد. گزارش دیگری توسط بنیاد حقوق بشر سینا حاکی از آن است که منطقه ای با دیوارهای سیمانی به ارتفاع 23 فوت (7 متر) که از روستای «قوز ابووعد» در جنوب رفح شروع می شود و به سمت شمال تا سواحل مدیترانه می رود، در امتداد مرز رفح احداث شده است. روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات مصری که نامشان فاش نشده است، تخمین زده که این منطقه به تنهایی می تواند بیش از 100 هزار نفر را در خود جای دهد.

نشریه فارن پالسی در گزارشی می نویسد: مصر همواره گفته است که باز کردن مرز خود به عنوان تنها راه خروج آوارگان فلسطینی که توسط اسراییل کنترل نمی شود، خط قرمز تلقی می شود. «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر هم گزارش های رسانه ها مبنی بر اینکه این محوطه محصور شده برای اسکان آوارگان فلسطینی بوده را تکذیب کرد.

آیا معاهده «کمپ دیوید» در خطر است؟

در هفته های اخیر، دیپلمات های مصری که نامشان فاش نشده است، گفته اند: «مصر می تواند معاهده صلح 1979 خود با اسراییل را به دلیل اقدامات اسراییل به رفح لغو کند.»

دو دیپلمات غربی و یک مقام صهیونیستی به روزنامه نیویورک تایمز گفتند: مصر هشدار داده است که اگر اسراییل ساکنان غزه را مجبور به ورود به سینا کند، این معاهده را تعلیق خواهد کرد.

«مایکل وحید حنا» مدیر «گروه بین المللی بحران» به فارن پالسی گفت: با توجه به اینکه مصر به طور قابل توجهی از معاهده سود می برد، تصور اینکه قاهره خودش از این معاهده خارج شود، تقریبا غیرممکن است. مصر در موقعیتی نیست که چنین خطراتی را بپذیرد.

البته به رغم این گزارش ها، دولت مصر چند روز پیش ضمن بیان موضع ثابت خود در مخالفت قاطعانه با کوچ اجباری فلسطینی ها به خارج از نوار غزه، طی بیانیه ای در واکنش به این گمانه زنی ها، هر گونه توافق با اسراییل برای پذیرش آوارگان فلسطینی در صورت کوچ اجباری آنها به خارج از نوار غزه به دلیل یورش زمینی قریب الوقوع رژیم صهیونیستی به شهر مرزی رفح، را تکذیب کرد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصر در مرز رفح یک منطقه حایل ساخت!/ معاهده «کمپ دیوید» در خطر است؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصر در مرز رفح یک منطقه حایل ساخت!/ معاهده «کمپ دیوید» در خطر است؟"، کلیک کنید.