معمای 86 کیلوگرم کشتی آزاد برای المپیک 2024 و هندوانه دربسته پادشاه

معمای 86 کیلوگرم کشتی آزاد برای المپیک 2024 و هندوانه دربسته پادشاه

وضعیت کتف حسن یزدانی و آمادگی اش بعد از جراحی شبیه هندوانه دربسته ای است که تا روی تشک نیاید مشخص نخواهد شد آیا می تواند سومین المپیک زندگی قهرمانی اش را تجربه کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، حسن یزدانی نام بزرگی در کشتی جهان است که از سال 2015 با نقره جهانی لاس وگاس خودش را به عنوان یک ستاره دوست داشتنی مطرح کرد.

او یک سال بعدش با شکست انور گدویوف روس در فینال المپیک 2016 ریو، در برزیل طلای المپیک گرفت تا یکی از حلقه های طلایی کشتی آزاد ایران در المپیک ها را از آن خود کند.

حسن یزدانی از سال 2015 تا 2023 به هر مسابقه ای که اعزام شد، بدون مدال برنگشت و اکنون با 9 مدال جهانی و المپیک رکورددار تعداد مدال در کشتی ایران است.

از سال 2017 و جام جهانی کرمانشاه، درست هنگامی که به نظر می رسید او بتواند بی رقیب طلا های پی درپی ای را در کشتی جهان از آن خود کند، سروکله کشتی گیری باهوش و فوق العاده پیدا شد که حاصل 6 مبارزه آنها (جام جهانی کرمانشاه، جهانی 2018 بوداپست، المپیک 2020 توکیو، جهانی 2021 اسلو و جهانی های 2022 و 2023 بلگراد) تا امروز 5-یک به سود تیلور دنبال می شود.

حسن یزدانی سنگین ترین شکستش مقابل حریف آمریکایی را در فینال جهانی 2023 تجربه کرد، جایی که با کتف آسیب دیده روی تشک رفت و ضربه فنی شد.

معمای 86 کیلوگرم کشتی آزاد برای المپیک 2024 و هندوانه دربسته پادشاه

او، اما بعد از جهانی بلگراد، نماینده 86 کیلوگرم تیم ملی در بازی های آسیایی بود وباتوجه به اینکه در آسیا رقیبی ندارد، توانست مدال طلای هانگژو را از آن خود کند.

یزدانی در بازگشت از بازی های آسیایی چین، کتفش را جراحی کرد و این چیزی است که حالا حضور او را در المپیک سوم زندگی اش در هاله ای از ابهام قرار داده است.

کشتی گیری که هیچ گاه از مسابقه انتخابی فرار نکرده و در این زمینه تابع نظر کادرفنی های وقت بوده، قرار است از اوایل اردیبهشت ماه روی تشک برگردد و رفته رفته مرور فن و تمرین کشتی را آغاز کند.

بازگشت او به تشک، قطعا نمی تواند تضمین آمادگی اش برای حضور در میدان سنگینی، چون المپیک باشد و کتف «پادشاه» و وضعیت آمادگی او بعد از جراحی و دوری 6 ماهه از تشک، چون هندوانه دربسته ای است که تنها در مسابقه میزان آمادگی اش برای همراهی تیم ملی در بازی های المپیک مشخص خواهد شد.

پیش از این رییس فدراسیون کشتی که خودش نیز در 25 سالگی به دلیل جراحی ناموفق کتف مجبور به خداحافظی از دنیای قهرمانی شد، گفت که معمولا جراحی های کتف در ورزش ایران ناموفق بوده و ابراز امیدواری کرد که این روال برای حسن یزدانی تکرار نشود.

معمای 86 کیلوگرم کشتی آزاد برای المپیک 2024 و هندوانه دربسته پادشاه

از سوی دیگر در چرخه انتخابی تیم ملی سال 2024، تا اینجای کار هادی وفایی پور نفر اول است که بعد از شکست علی سوادکوهی در فینال مسابقات کشوری، در تورنمنت یاشاردوغو نیز مدال طلا گرفت و اگر در مسابقات قهرمانی آسیا هم طلا بگیرد، حق اوست که در رقابت با حسن یزدانی برای کسب دوبنده تیم ملی در 86 کیلوگرم المپیک باشد.

ضمن اینکه به نظر می رسد کامران قاسم پور هم بعد از تجربه ناموفق حضور در وزن المپیکی 97 کیلوگرم، قصد بازگشت به 86 کیلوگرم را دارد؛ بنابراین مسابقه انتخابی رودرروی داخل ایران یا اعزام همزمان مدعیان وزن 86 کیلوگرم به تورنمنت بین المللی می تواند گره گشای معمای این وزن برای المپیک باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معمای 86 کیلوگرم کشتی آزاد برای المپیک 2024 و هندوانه دربسته پادشاه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معمای 86 کیلوگرم کشتی آزاد برای المپیک 2024 و هندوانه دربسته پادشاه"، کلیک کنید.