مقابله نیروهای مقاومت با یورش اشغالگران به اردوگاه «جنین»

در حالی که نیروهای اشغالگر صهیونیستی به حملات خود در شهرهای کرانه باختری ادامه داده و به شهر و اردوگاه جنین یورش بردند، نیروهای مقاومت با آنها مقابله کرده و وارد درگیری های شدیدی با آنها شدند و در نهایت اشغالگران از این اردوگاه عقب نشینی کردند.

به گزارش تیتروز، سرایا القدس-گردان جنین امروز (چهارشنبه) اعلام کرد نیروهایش وارد درگیری های شدیدی با اشغالگران شدند و سربازان و خودروهای ارتش رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفتند.

برخی منابع فلسطینی در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفتند همزمان با این یورش، پهپادهای دشمن بر فراز شهر و اردوگاه جنین به پرواز درآمدند و آژیرهای هشدار در اردوگاه به صدا درآمدند.

این منابع اظهار کردند: خودروهای زرهی رژیم اشغالگر عامدانه مسیرهای شهر جنین را تخریب کردند.

برخی منابع میدانی در کرانه باختری از زخمی شدن یک جوان در حمله پهپادی رژیم صهیونیستی به پایگاهی در شرق شهر جنین خبر دادند.

خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) نیز گزارش داد که اشغالگران یک داوطلب امدادرسانی را بازداشت کردند.

در همین رابطه برخی حساب های کاربری فلسطینی ویدیوهایی از یورش اشغالگران به شهرک یعبد در جنوب شهر جنین را منتشر کردند. همچنین نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به شهرک مزرعه غربی و بیرزیت در شمال رام الله یورش بردند.

برخی منابع میدانی در نابلس نیز اعلام کردند نیروهای مقاومت به سمت اشغالگرانی که به اردوگاه بلاطه یورش برده بودند، تیراندازی کردند.

در همین راستا خبرنگار شبکه خبری الجزیره از عقب نشینی اشغالگران از اردوگاه جنین پس از یورش به ده ها خانه و تخریب زیرساخت های اردوگاه خبر داد. این خبرنگار اعلام کرد همزمان با یورش و تخریب در اردوگاه، پهپادهای رژیم صهیونیستی به پرواز درآمده و گروه های تک تیرانداز در نقاط پراکنده ای مستقر شده بودند.

رسانه ها در این رابطه گزارش دادند که اشغالگران پس از یورش بامداد امروز خود به شهر و اردوگاه جنین، درگیری با نیروهای مقاومت، آسیب زدن به زیرساخت های آن و محاصره اطراف اردوگاه از آنجا عقب نشینی کردند.

به گزارش الجزیره، اشغالگران به شهرک یطا در شمال الخلیل نیز یورش برده و 19 فلسطینی را بازداشت کردند.

عصر سه شنبه نیز چهار فلسطینی در درگیری با نیروهای اشغالگر به شهادت رسیدند که سه تن از آنها در عملیاتی نظامی در شهر طوباس و اردوگاه الفارعه در نزدیکی آن شهید شده و نفر چهارم در تیراندازی اشغالگران در ایست مزموریا در حدفاصل بیت لحم و قدس اشغالی به شهادت رسید.

همچنین درگیری هایی در ایست اردوگاه شعفاط در شمال قدس اشغالی آغاز شدند و اشغالگران با گلوله های فلزی با روکش پلاستیکی به سمت جوانان فلسطینی تیراندازی کرده و گاز اشک آور و بمب های صوتی به سمت آنها پرتاب کردند.

علاوه بر این اشغالگران ایست های «جبع»، «قلندیا» و «حزما» در شمال قدس اشغالی را مسدود کرده و مانع از عبور و مرور شهروندان شدند.

بامداد سه شنبه سه جوان فلسطینی در تیراندازی اشغالگران در درگیری های اردوگاه الفارعه و شهر طوباس در کرانه باختری اشغالی به شهادت رسیدند.

برخی منابع در هلال احمر از شهادت احمد دراغمه، فرمانده گردان طوباس وابسته به سرایا القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی و اسامه جبر الزلط و محمد سمیح بیادسه و زخمی شدن سه تن دیگر در تیراندازی اشغالگران در اردوگاه الفارعه خبر دادند.

اشغالگران با یورش های مکرر به شهرها و اردوگاه های کرانه باختری سعی دارند کنترل آنجا را به دست گرفته و مانع از وخامت اوضاع در آنجا شوند چراکه کرانه باختری عامل نگرانی دایمی از احتمال انفجار اوضاع در آنجا به شکلی گسترده تر است.

برخی رسانه های رژیم صهیونیستی از نگرانی های مسوولان امنیتی این رژیم بابت ماه رمضان آتی در کرانه باختری و قدس اشغالی خبر دادند.

وب سایت روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» به نقل از یوآو زیتون، خبرنگار مسایل نظامی این روزنامه گزارش داد که نهاد امنیتی و نظامی این رژیم هشدار می دهد «ممکن است حماس از مهم ترین زمان مسلمان ها به عنوان فرصتی برای تشدید نبرد استفاده کند.»

جبهه مردمی آزادسازی فلسطین نیز پیش از این انتقال نبرد به مرکز اراضی اشغالی را خواستار شده بود.

از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در هفتم اکتبر، شهرک نشین ها حملات خود در کرانه باختری را تشدید کردند و ارتش رژیم صهیونیستی عملیات و یورش های خود را افزایش داد که در نتیجه آن بیش از 410 تن به شهادت رسیده و حدود 4600 تن دیگر زخمی شدند.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقابله نیروهای مقاومت با یورش اشغالگران به اردوگاه «جنین»" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقابله نیروهای مقاومت با یورش اشغالگران به اردوگاه «جنین»"، کلیک کنید.