مهلت افتتاح حساب وکالتی برای ثبت نام خودروی وارداتی تمدید شد – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تیتروز، مطابق اطلاعیه سامانه یکپارچه از محل مازاد خودروهای وارد شده، در دور جدید فروش خودروهای وارداتی برای متقاضیان جدید فراهم شده است.

متقاضیان پس از تعریف حساب وکالتی و بلوکه کردن وجه 500 میلیون تومانی در این حساب می توانند از روز دوشنبه 16 بهمن ماه تا ساعت 23 و 59 دقیقه روز جمعه 20 بهمن ماه ثبت نام خود در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی را انجام داده و تنها یک اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب کنند.

در این دور از فروش خودروهای وارداتی، 13 خودرو (از محل مازاد خودروهای وارداتی) برای همه متقاضیان عرضه شده است که از این 13 مدل خودرو، 10 مدل دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی و سه خودرو دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی هستند.

قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد: ریال

آغاز فروش خودروهای وارداتی به متقاضیان جدید جزییات

تبصره 1- قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت های فوق اضافه می شود که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام کرده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام کنند.

قیمت فروش محاسباتی علی الحساب خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد: ریال

آغاز فروش خودروهای وارداتی به متقاضیان جدید جزییات

تبصره 2- قیمت علی الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت 50 درصد قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند.

تبصره 3- قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و بر اساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره 4- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر 5 روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می شود.

تبصره 5- کلیه شرکت های واردکننده باید مطابق آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کنند در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره 6- با وکالتی کردم حساب و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره 7- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده 19 آیین نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پول شویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می گیرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهلت افتتاح حساب وکالتی برای ثبت نام خودروی وارداتی تمدید شد – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهلت افتتاح حساب وکالتی برای ثبت نام خودروی وارداتی تمدید شد – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.