میانگین سرعت اینترنت ثابت و همراه در ایران

به گزارش تیتروز، به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با عنوان «امکان اتصال و دسترسی پرسرعت سازمان ها، مراکز آموزشی، پژوهشی، حوزوی، کسب و کارها و کاربران تجاری با حداقل سرعت صد مگابیت برثانیه» تبادل شد.

این تفاهم نامه به منظور اجرای عملیات اتصال و دسترسی مراکز آموزش و سنجش و ساختمانهای اداری دولتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به شبکه ملی اطلاعات از طریق فیبر نوری(FTTx) در مناطق شهری بین امیر لاجوردی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مهرداد عظیمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مبادله شد.

امیر لاجوردی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جلسه تبادل این تفاهمنامه گفت: پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها به منظور توسعه ارتباطات ثابت در کشور از ابتدای دولت سیزدهم اجرایی شد و تاکنون با پیشرفت 35 درصدی، 7 میلیون خانوار در سراسر کشور تحت پوشش فیبر قرار گرفته اند.

قایم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: سرعت بسیار بالا، تاخیر بسیار کم و پایداری بالاتر در شرایط محیطی مختلف از ویژگی های ارتباطات بر بستر فیبر نوری است. امیدواریم با اجرای این پروژه در سراسر کشور، کاربران طعم خوش فناوری را بچشند و همچنین جایگاه بهتری در حوزه ارتباطات ثابت در دنیا کسب کنیم.

وی افزود: در حال حاضر میانگین سرعت در حوزه ارتباطات ثابت 10 مگابیت برثانیه و در ارتباطات سیار 12 مگابیت برثانیه است که با توسعه فیبر نوری این سرعت به تا 1000 مگابیت برثانیه می رسد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز در این جلسه گفت: این سازمان بیش از 600 مرکز فنی و حرفه ای و بیش از 22 هزار آموزشگاه آزاد فعال در سراسر کشور دارد که در پی انعقاد این تفاهم نامه و اتصال این مراکز به شبکه ملی اطلاعات از طریق بستر فیبر نوری، جمعیت بالایی از کاربران این سازمان تحت پوشش قرار می گیرند.

وی با اشاره اینکه سازمان فنی و حرفه ای کشور در کنار موضوع آموزش مهارتها، در حوزه اشتغال نیز مسیولیت هایی دارد، تاکید کرد: غالب مهارتهای جدید بر پایه فناوری است به گونه ای که در آینده نزدیک تقریباً بین 60 تا 70 درصد از مشاغل بر اساس مهارتهای فناورمحور ایجاد می شود.

عظیمی انعقاد این تفاهم نامه همکاری مشترک را اتفاق بزرگی توصیف کرد و گفت: با ظرفیت های موجود در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اگر این دو مجموعه در کنار یکدیگر قرار بگیرند می توانند نیاز کشور در حوزه اشتغال را مرتفع سازند.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "میانگین سرعت اینترنت ثابت و همراه در ایران" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "میانگین سرعت اینترنت ثابت و همراه در ایران"، کلیک کنید.