نامجو مطلق: دوست داشتم با یک مربی ایرانی قهرمان شویم/ قلعه نویی تمام هوشش را به کار گرفت

یک پیشکسوت فوتبال گفت: خیلی دوست داشتم که در این جام با یک مربی ایرانی به فینال و قهرمانی دست پیدا کنیم، واقعا حیف شد.

مجید نامجو مطلق در گفت وگو با تیتروز، در ارزیابی از عملکرد تیم ایران برابر قطر در مرحله نیمه نهایی و حذف از جام ملت های آسیا، اظهار کرد: حیف شد که ایران به فینال راه پیدا نکرد؛ فینال را مفت از دست دادیم. شرایطی این بازی داشت که در مصاحبه های قبلی خود گفته بودم؛ قلعه نویی بعد از بازی با ژاپن با چالشی مواجه بود و آن این که میانه ی زمین را پر کنیم یا با دو مهاجم بازی کنیم. یکی از دلایل برد ما برابر ژاپن این بود که با 5 هافبک بازی کردیم و مرکز زمین را به خوبی کنترل کردیم. به ویژه در نیمه دوم بازیکنان خوب، باهوش و منطقی بازی کردند. بازسازی خوبی داشتیم و به خوبی در حمله شرکت می کردیم و تیم ژاپن را اذیت کردیم.

او افزود: قلعه نویی بعد از این بازی با چالشی مواجه بود که برابر قطر به سیستم قبل خود بازگردد یا روند بازی که برابر ژاپن داشت پیاده کند. تصمیم کادر فنی این بود که با همان سیستم قبلی بازی کند. در نیمه اول تیم در مجموع مشکل داشت اما در نیمه دوم با وجود این که عقب بودیم تیم بازی بهتری را به نمایش گذاشت، البته این که مثل بازی با ژاپن برتری محسوس برابر قطر داشتیم این طور نبود.

نامجو مطلق تصریح کرد: تیمی که مهدی طارمی را داشته باشد به راحتی نمی تواند از او بگذرد و قطعا شرایطی را فراهم می کند که بازی کند. معتقدم ترکیب ما مقابل ژاپن خیلی بهتر از این بازی بود و بهتر جواب داد، به هر صورت این تصمیم کادر فنی بود و بازیکنان و کادر فنی تمام توان خود را گذاشتند و این جای تبریک دارد. کادر فنی باید حمایت شود؛ دوست داشتم در این تورنمنت با یک مربی ایرانی به فینال یا قهرمانی می رسیدیم و این افتخارش برای فوتبال کشور بود و همین این که جایگاه و شان مربی ایرانی را بالا ببریم. الان نیز به اعتقاد من قلعه نویی تمام هوشش را به کار گرفت و زحمتش را کشید. تعویض هایی که نیمه دوم انجام داد تعویض های خوبی بود اما شرایط به گونه ای رقم خورد که بازی را واگذار کردیم.

این پیشکسوت فوتبال خاطرنشان کرد: باید از کادر فنی 100 درصد حمایت شود و این تجربه سبب شود تا در تورنمنت ها و دوره های بعد با حضور قلعه نویی به موفقیت برسیم.

وی ادامه داد: خیلی دوست داشتم که با یک مربی ایرانی به قهرمانی برسیم اما متاسفانه با آن همه موقعیت توپ ها وارد دروازه نشد و موقعیت ها را خیلی راحت از دست دادیم؛ حتی شانس هم با ما یار نبود به طوری که در دقایق آخر بازی با بغل پای زیبایی که جهانبخش زد باید می چرخید و وارد دروازه می شد اما این اتفاق رخ نداد. اما با این وجود باید به تمام بازیکنان و کادر فنی خسته نباشید بگوییم و همواره حمایت لازم را از آن ها داشته باشیم تا در تورنمنت های آینده با همین کادر فنی جبران کنیم.

نامجومطلق خاطرنشان کرد: واقعا خیلی سخت است که مهدی طارمی را داشته باشید و در ترکیب قرار ندهید در بازی با ژاپن حتی خودش عنوان کرد که تیم ملی بدون من بهتر بازی کرد و آن ترکیب به اعتقاد من بهتر جواب داد.

او در پایان گفت: جام را از دست دادیم اما بازیکنان از تمام توان بدنی و فنی مایه گذاشتند و جنگیدند، وقتی بازیکنان تا دقایق پایانی می دوند و کم نمی آورند یعنی این که بازیکنان برای قهرمانی هم دل بودند، دست شان درد نکند و باید به آن ها خسته نباشید بگوییم.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نامجو مطلق: دوست داشتم با یک مربی ایرانی قهرمان شویم/ قلعه نویی تمام هوشش را به کار گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نامجو مطلق: دوست داشتم با یک مربی ایرانی قهرمان شویم/ قلعه نویی تمام هوشش را به کار گرفت"، کلیک کنید.