نتانیاهو آمریکا را تهدید کرد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواستار وتوی پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آتش بس فوری در غزه از سوی آمریکا شد.

به گزارش تیتروز، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه تهدید کرد اگر آمریکا قطعنامه امروز در سازمان ملل را خواستار آتش بس در غزه است، وتو نکند، از سفر هیات اسراییلی به واشنگتن جلوگیری می کند.

وزارت خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرده بود بر اساس آنچه در تماس «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا بایدن و نتانیاهو مورد بحث قرار گرفت، یک هیات اسراییلی به واشنگتن سفر می کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است امروز درباره پیش نویس قطعنامه جدیدی که خواستار «آتش بس فوری» در غزه است، رای گیری کند. در متن جدیدی که خبرگزاری فرانسه می گوید نسخه ای از آن را مشاهده کرده است، «آتش بس فوری» در ادامه ماه مبارک رمضان گنجانده شده است. قرار است این آتش بس فوری به «آتش بس پایدار دایمی» تبدیل شود.

الجزیره هم خبر داده اعضای غیردایم شورای امنیت به منظور جلوگیری از وتوی آمریکا در جلسه امروز، پیش نویس قطعنامه پیشنهادی خود را تعدیل کرده اند.

این پیش نویس همچنین خواستار «آزادی فوری و بی قیدوشرط تمام گروگان ها» و همچنین «برداشته شدن تمام موانع فراهم کردن کمک های انسانی» برای مردم غزه است.

آمریکا تاکنون سه بار قطعنامه هایی که خواستار آتش بس فوری در غزه می شد را وتو کرده است.

وزارت خارجه چین اعلام کرد این کشور از قطعنامه آتش بس فوری در غزه که قرار است امروز در شورای امنیت درباره آن رای گیری شود، حمایت می کند.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو آمریکا را تهدید کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو آمریکا را تهدید کرد"، کلیک کنید.