نرخ ویزیت پزشکان ایران در رتبه 101 جهان

رییس کل سازمان نظام پزشکی ضمن تاکید بر ابلاغ تعرفه های پزشکی 1403 قبل از پایان سال، گفت: اگر همسان سازی تعرفه های پزشکی انجام شود، باید گفت که قیمت خدمات پزشکی جزو ارزان ترین خدماتی است که در این سرزمین ارایه می شود.

دکتر محمد رییس زاده در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه های ایران با حضور در غرفه تیتروز اظهار کرد: بر اساس برخی از رتبه بندی های جهانی، ایران از منظر ارزش ویزیت پزشکان در رتبه 101 جهان قرار دارد.

وی با بیان اینکه ارزش ویزیت از منظر عدد پرداختی نسبت به کشورهای منطقه پایین تر است، خاطرنشان کرد: اگرچه کیفیت خدمات پزشکی بر اساس رتبه بندی های دنیا در جایگاه های بالایی قرار دارد، اما ارزش ویزیت پزشکی از منظر عددی از برخی کشورهای آفریقایی کمتر است.

رییس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: اگر با قیمت ویزیت یک پزشک در یکی از کشورهای جنگ زده همسایه بتوان 3 بسته مرغ 500 گرمی خرید اما این میزان در کشور ایران نصف بسته هایی است که با ویزیت آن پزشک در کشور همسایه می توان خرید. در رتبه بندی های جهانی با توجه به این متر و معیار خرید مرغ، ارزش قیمتی ویزیت پزشکان را ارزیابی می کنند.

وی با اشاره به ارزش ریالی ویزیت پزشکان عمومی گفت: قیمت ویزیت یک پزشک عمومی 90 هزار تومان است و بنابراین می توان گفت که ارزش عددی ویزیت پزشک عمومی کمتر از دو دلار است و این درحالیست که قیمت ویزیت برخی از کشورهای آشوب زده همسایه حدود 7 دلار است.

وی ادامه داد: اگر همسان سازی تعرفه های پزشکی انجام شود، باید گفت که قیمت خدمات پزشکی جزو ارزان ترین خدماتی است که در این سرزمین ارایه می شود. بنابراین با توجه به تورم جامعه، هنگامی که قیمت خدمات پزشکی در کشور ارزان باشد قشر سالم جامعه پزشکی آسیب می بیند؛ چراکه در شرایطی که قیمت خدمات پزشکی پایین باشد، پزشکانی که به دنبال کمترین ارتباط با بیمار هستند و در پی سالم کار کردن و عمل بر طبق قانون هستند، نمی توانند در این شرایط به صورت سالم کار کنند.

رییس زاده ضمن اشاره به تصویب رشد 46 درصدی تعرفه های پزشکی 1403 در شورای عالی بیمه، گفت: در صورت تصویب نهایی تعرفه مصوب شورای عالی بیمه، قیمت ویزیت پزشکان عمومی ذیل رشد تعرفه 46 درصدی، حدود 30 درصد افزایش می یابد، بنابراین ویزیت پزشکان عمومی با افزایش 27 هزار تومانی معادل 117 هزار تومان می شود.  

رییس کل سازمان نظام پزشکی با گلایه از وضعیت قیمت ویزیت پزشکان ادامه داد: اگر قیمت ویزیت پزشکان عمومی در سال آتی معادل 117 هزار تومان هم شود، باز هم امکان مدیریت مطب با این مبلغ وجود ندارد. همچنین در حال حاضر، قیمت ویزیت یک پزشک متخصص 130 هزار تومان است که با افزایش 30 درصدی معادل 170 هزار تومان می شود.  

رییس زاده با بیان اینکه قیمت ویزیت پزشکان در کشور قابل قبول نیست، بر تصویب نهایی رشد 46 درصدی تعرفه های پزشکی 1403 در دولت و ابلاغ آن قبل از پایان سال تاکید کرد و افزود: هنگامی که قیمت ویزیت پزشکان قابل قبول نباشد طبیعتا تداوم کار سالم با مشکل مواجه می شود.  

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نرخ ویزیت پزشکان ایران در رتبه 101 جهان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نرخ ویزیت پزشکان ایران در رتبه 101 جهان"، کلیک کنید.