نسل جدید ما باید با زندگی شهدا به بهترین شکل ممکن آشنا شود

تیتروز/آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: نسل جدید ما باید با زندگی شهدا به بهترین شکل ممکن آشنا شود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم عصر یکشنبه در آیین اختتامیه جشنواره رسانه ای کنگره 10 هزار شهید آذربایجان شرقی، اظهار کرد: انعکاس رشادت ها، فداکاری ها و از جان گذشتگی های شهدای دوران دفاع مقدس از سوی رسانه ها باید جزو اولویت های کاری قرار گیرد، چون هر یک خبر، گزارش، تصویر و صوت درباره این دوران افتخارآمیز برای جوانان و نوجوانان الهام بخش است.

وی نقش رسانه های گروهی در تبیین ابعاد مختلف دفاع مقدس را ستودنی دانست و با بیان اینکه نباید اجازه دهیم این دوران به بوته فراموشی سپرده شود، یادآور شد: کنگره 10 هزار شهید آذربایجان شرقی با همراهی و مساعدت رسانه های استانی به بهترین شکل برگزار شد که البته باید این کنگره ها و همایش ها در فواصل زمانی کوتاه تر برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان تکرار یادواره های شهدا را ضرورت جامعه امروزی برشمرد و ادامه داد: باید توجه داشت که اگر دهه های محرم و عاشورا در طول تاریخ برگزار نمی شد، حادثه کربلا فراموش شده و خبری از آن اتفاق مهم تاریخی نبود و بر همین اساس تنها عامل ماندگاری این اتفاقات مهم تاریخی رسانه ای کردن آن هاست.

وی با ابراز تاسف از اینکه در دوران دفاع مقدس امکان ثبت و ضبط همه حوادث به دلایل امنیتی میسر نشد، اظهار کرد: اردوهای راهیان نور در مناطق مختلف عملیاتی می تواند این خلاء بزرگ را پر کند که در این راستا نیز رسانه ها رسالت های مهمی بر عهده دارند.

 آل هاشم با اشاره به اینکه اگر تمام اتفاقات جبهه و حوادث مربوط به عملیات ها و صحنه های درگیری در خطوط مقدم ثبت و امروز در بین نسل های جوان و جدید منعکس می شد، آثار و برکات بسیار فراوانی در جامعه داشت، گفت: نسل جدید ما باید با زندگی شهدا به بهترین شکل ممکن آشنا شوند و بدانند که باکری ها، شفیع زاده ها، تجلایی ها و از نسل کنونی شهدایی مثل حامد جوانی و زوار جنتی ها چه رشادت هایی برای دفاع از کیان میهن اسلامی از خود نشان داده اند.

وی فداکاری رزمندگان آذربایجان در طول دوران دفاع مقدس را بسیار وسیع خواند و با اشاره به رشادت های آن ها در آزادسازی سوسنگرد، ادامه داد: اگر سوسنگرد در آن دوران سقوط می کرد، شهر حمیدیه و سپس اهواز سقوط می کرد و این به معنی تغییر معادلات جنگ بود که آذربایجانی ها این اجازه را به دشمن بعثی ندادند.

امام جمعه تبریز با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری جشنواره رسانه ای 10 هزار شهید آذربایجان شرقی، خواستار اهتمام هر چه بیشتر رسانه ها در بازتاب و تبیین اخبار و رویدادهای مربوط به دفاع مقدس و تشریح وصیت نامه های شهدا از طریق رسانه ها شد.

نسل جدید ما باید با زندگی شهدا به بهترین شکل ممکن آشنا شود

معرفی نفرات برتر جشنواره رسانه ای کنگره ده هزار شهید آذربایجان شرقی

طی آیینی نفرات برتر جشنواره رسانه ای کنگره ده هزار شهید آذربایجان شرقی معرفی شدند.

در این آیین که با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان، تراب محمدی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی، سیدمحمدحسین بلاغی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سردار جلیل بابازاده فرمانده قرارگاه منطقه ای عاشورا و جمعی از اصحاب فرهنگ و رسانه برگزار شد نفرات برتر به شرح ذیل معرفی شدند:

بخش تیتر

نفر اول: معصومه درخشان از خبرگزاری آنلاین تیتروز (شهید ننه سی ام؛ آمده ام تا مادری کنم)

نفر دوم: فرینوش اکبرزاده از خبرگزاری آنلاین تیتروز (با تو هستم! ای «وطن»)

نفر سوم: سجاد جمال زاده از پایگاه خبری عصرتبریز (بعثی ها در آفساید؛ از دفاع در مستطیل سبز تا حمله به دروازه دشمن)

بخش یادداشت، سرمقاله و مقاله

نفر اول: فرینوش اکبرزاده از خبرگزاری آنلاین تیتروز(لبخند مادرانی که تیری در جان دارند)

نفر دوم: مهناز نظری از هنرمند نیوز (جنگ و ادبیات پایداری)

نفرات سوم مشترک: هادی ابراهیمی سنایی از نشریه خط مقدم (تاریخ را شهدا روایت می کنند) و سعید طرزمی از روزنامه سرخاب (لزوم و چگونگی ذکر متون مربوط به دفاع مقدس و جنگ تحمیلی در کتاب های درسی ادبیات فارسی)

بخش گزارش

نفر اول: کتایون حمیدی از خبرگزاری آنلاین تیتروز( «ورجوی» آبادی شهدا روایتی از شهیدپرورترین روستای ایران)

نفرات دوم مشترک: مهری هاشم زاده از خبرگزاری ایکنا (عکاسی که عشق، رزم و هنر را با هم آمیخت) و لیلا جلیلی از پایگاه خبری تابان خبر (شبی که فرشتگان گریستند)

نفرات سوم مشترک: زهرا ناصران از پایگاه خبری تابان خبر (نقل دلدادگی روی دیوارهای شهر) و حامد سلطانپور از پایگاه خبری آناج (کمپوتی که برای «آقا مهدی» باز نشد!)

شایسته تقدیر: میریحیی مرتضایی از خبرگزاری ایرنا (فتح خرمشهر ویترینی از اتحاد و همدلی یک ملت)

بخش مصاحبه

نفر اول: مهسا صبحی از پایگاه خبری شمس (قطره اشکی که نیفتاد!)

نفر دوم: فایزه قره پور از خبرگزاری تیتروز (برای جشن ترخیص ماند ولی اسیر شد)

نفرسوم: کتایون حمیدی از خبرگزاری آنلاین تیتروز (گفت وگوی خودمانی با 16 ساله ی دهه شصت )

بخش گرافیک و صفحه آرایی

نفر اول: غلامحسن نوران از معاونت فضای مجازی شبکه سهند (زندگی مردی که فتح القلوب کرد)

نفر دوم: افسانه کمال کاظمی از معاونت فضای مجازی شبکه سهند (شهدا، جانباران و آزادگان آذربایجان شرقی)

نفر سوم: فرزانه عباس پور از نشریه خط مقدم (10 هزار شهید آذربایجان شرقی)

بخش چندرسانه ای

نفر اول: سیده صفورا موسویلر خسروشاهی از خبرگزاری صدا و سیما (سردار سلیمانی)

نفر دوم: رضا سرباز از پایگاه خبری تریبون تبریز (کنگره 10 هزار شهید آذربایجان شرقی)

نفر سوم: مینا نوعی از خبرگزاری تیتروز (کنگره ملی 10 هزار شهید آذربایجان شرقی)

شایسته تقدیر پینار رحیمی از پایگاه خبری عصرتبریز (گلزارهای شهدای محلات تبریز)

 در این آیین همچنین از بهزاد پروین قدس و ناصر یاری از عکاسان دوران دفاع مقدس و وحید رضا زاده و رقیه غلامی به عنوان فعالان رسانه ای حوزه ایثار و شهادت تجلیل شد.

پایان خبر تیتروز 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نسل جدید ما باید با زندگی شهدا به بهترین شکل ممکن آشنا شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نسل جدید ما باید با زندگی شهدا به بهترین شکل ممکن آشنا شود"، کلیک کنید.