نقش آفرینی گروه های جهادی در جهش تولید با مشارکت مردم 

نقش آفرینی گروه های جهادی در جهش تولید با مشارکت مردم 

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اعلام کرد به واسطه آبادیران گروه های جهادی در جهش تولید با مشارکت مردم نقش آفرینی می کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، نشست فعالان جهادی و مردمی عرصه آبادانی و پیشرفت توسط دفتر مردمی سازی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان و با حضور مدیران 50 گروه جهادی و مردمی در محل معاونت علمی، فناوری اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار شد.

 حمیدرضا شکری، دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در امر مردمی سازی و مدیر برنامه ملی آبادیران در ابتدای این نشست به نقش آفرینی گروه های جهادی و مردمی در جهش تولید با مشارکت مردم پرداخت.

وی ظرفیت عظیم گروه های جهادی و مردمی را در جهش تولید دارای اهمیت مضاعف دانست و اشاره کرد: این گروه ها با توجه به تعددشان و پوشش دهی مناسب مناطق کمتر برخوردار به عنوان حلقه های میانی می توانند نقش آفرینی جدی برای مشارکت مردم در تولید با توجه به ظرفیت های بومی داشته باشند.

شکری، همچنین به توانمندی های شرکت های دانش بنیان به عنوان پشتیبانی کننده در جهش تولید و ایجاد اشتغال پایدار تاکید و بیان کرد: تعامل دو گروه بزرگ مردمی یعنی شرکت های دانش بنیان و گروه های جهادی امر مهم و ضروری برای جهش تولید است.

مدیر برنامه ملی آبادیران همچنین «معرفی شرکت های دانش بنیان به گروه های جهادی و مردمی»، «تعامل با گروه های جهادی و مردمی و کمک به احصای ظرفیت های بومی» و «بسترسازی به همرسانی شرکت های دانش بنیان و گروه های مردمی» را نقش برنامه ملی آبادیران در جهش تولید با مشارکت مردم دانست.

وی در ادامه بر سهم و جایگاه گروه های جهادی در دومین دوره نمایشگاه ملی آبادیران متمرکز شد و گفت: در این نمایشگاه، دو طرف عرضه و تقاضا وجود دارد که طرف عرضه ظرفیت شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور و طرف تقاضا نیازمندی ها و ظرفیت مناطق کمتر برخوردار هدف گروه های جهادی و مردمی است.

از این رو، به گفته وی، حضور گروه های جهادی و مردمی در نمایشگاه ملی آبادیران بستر مناسبی را برای اعلام و رفع نیاز مناطق کمتر برخوردار فراهم آورده است.

شکری در ادامه به شرایط ثبت نام و حضور گروه های جهادی در دومین نمایشگاه ملی آبادیران پرداخت و افزود: گروه های جهادی و مردمی به شرط احصاء و اعلام دقیق چالش ها و ظرفیت های دقیق مناطق کمتربرخوردار می توانند به صورت رایگان در نمایشگاه غرفه داشته باشند.

مدیر برنامه ملی آبادیران در پایان به نمونه هایی از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور اشاره کرد که از آن جمله می توان به تصفیه و سالم سازی آب شرب روستاها و مناطق کمتر برخوردار با دستگاه تصفیه آب پرتابل، الگوهای تدوین اسناد پیشرفت منطقه ای مبتنی بر ظرفیت گروه های جهادی و مردمی، ایجاد اشتغال پایدار و کوچک مقیاس و ایجاد اقامتگاه های سریع در بحران های طبیعی، ساخت سریع و ارزان سکونت گاه و ساخت مدارس مناطق روستایی اشاره کرد.

همچنین رضا غلامزاده، معاون عملیات جهادی سازمان بسیج دانشجویی ضمن بیان اهمیت بهم رسانی گروه های جهادی و مردمی و ظرفیت شرکت های دانش بنیان افزود: ایجاد بستر مناسب و تخصصی که از ظرفیت و توانمندی گروه های جهادی و شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور به صورت همزمان آگاهی و اطلاع دارد در محقق شدن اهداف برنامه ملی آبادیران نقش اساسی ایفا می کند.

وی در پایان آمادگی خود را برای ارایه ظرفیت ها و توانمندی های سازمان بسیج دانشجویی برای تسهیل و هموارسازی این مسیر اعلام کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نقش آفرینی گروه های جهادی در جهش تولید با مشارکت مردم " هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نقش آفرینی گروه های جهادی در جهش تولید با مشارکت مردم "، کلیک کنید.