هواشناسی 1403/01/29؛ هشدار بارش های شدید در 5 استان

هواشناسی 1403/01/29؛ هشدار بارش های شدید در 5 استان

آفتاب نیوز :

 پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی نشان می دهد امروز چهارشنبه در استان های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، یزد، جنوب خراسان رضوی، برخی مناطق فارس، نیمه جنوبی و شرق اصفهان و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در برخی مناطق تگرگ پیش بینی شده است.

بیشترین بارش های امروز برای استان های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و یزد است.

فردا پنجشنبه در برخی مناطق شرق، جنوب شرق و جنوب، جمعه در مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس شمالی و مرکزی و البرز مرکزی، شنبه و یکشنبه آینده در برخی مناطق شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر، بخش هایی از مرکز، جنوب، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی، زاگرس شمالی و مرکزی بارش روی می دهد.

امروز شرق خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان مواج و طوفانی و جمعه شرق دریای عمان مواج است.

توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی

زمان پایان: چهارشنبه 1403/01/29

نوع مخاطره: رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، گردوخاک و احتمال تگرگ.

منطقه اثر:

چهارشنبه 1403/01/29: خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، یزد، جنوب اصفهان، ارتفاعات استان های تهران و مازندران.

اثر مخاطره: احتمال آب گرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان آب، احتمال تگرگ، وزش باد نسبتاً شدید، لغزندگی و کاهش دید بویژه در جاده های کوهستانی و گردنه ها، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه های موقت، احتمال خسارت به نهال و درختان آسیب پذیر.

توصیه: احتیاط در سفر های برون شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه های اجرایی، امدادی و پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها، تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هرگونه عملیات کشاورزی.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان پایان: اواخر وقت چهارشنبه 1403/01/29

نوع مخاطره: بارش شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید، گردوخاک، تگرگ.

منطقه اثر:

چهارشنبه 1403/01/29: نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی، رعدوبرق و تگرگ، آب گرفتگی معابر به صورت گسترده، سرریز سدها، انسداد راه ها و احتمال تخریب پل، اختلال جدی در سفر های بین شهری و داخل شهر، خسارت به محصولات باغی و زراعی، خسارت به برخی زیرساخت های خطوط انتقال برق و غیره، تخریب تاسیسات و سازه های واقع شده در حریم و بستر رودخانه، تخریب سازه های موقت و سبک در اثر وزش باد شدید و اختلال در سفر های هوایی و دریایی.

توصیه: عدم توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، بازگشایی کانال ها و آبرو های درون و برون شهری، آمادگی کامل دستگاه های اجرایی و امدادرسان، بازگشایی دهانه پل ها، اجتناب از سفر های برون شهری، اجتناب از فعالیت های کوهنوردی، خروج شهروندان از تفرج گاه ها و سکونت گاه های واقع در حریم و بستر رودخانه، مدیریت زمین های کشاورزی، عدم تردد دامداران و عشایر در ارتفاعات و حاشیه رودخانه ها، انتقال محصولات کشاورزی دپو شده در فضای باز به مکان های مسقف.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی 1403/01/29؛ هشدار بارش های شدید در 5 استان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی 1403/01/29؛ هشدار بارش های شدید در 5 استان"، کلیک کنید.