هواشناسی 20 اردیبهشت 1403 ؛ باران و باد در برخی استانها/ ورود سامانه بارشی در هفته آتی

آفتاب نیوز :

صادق ضیاییان در گفتگو با تیتروز، ضمن اعلام این خبر، درباره شرایط جوی امروز، پنج شنبه، 20 اردیبهشت ماه اظهار کرد: در مناطقی از دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های البرز، تهران و سمنان، سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور، ابرناکی، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید و کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: رگبار پراکنده در شمال غرب برای روز پنج شنبه، 20 اردیبهشت پیش بینی می شود. بارندگی در خراسان رضوی و نیمه غربی مازندران شدت خواهد داشت. 

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی درباره شرایط جوی بیست و یکم اردیبهشت ماه گفت: روز جمعه (21 اردیبهشت) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل شمالی و همچنین خراسان رضوی، ابرناکی، رگبار پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود. نواحی شرق و جنوب شرق نیز وزش باد شدید، گاهی همراه با خیزش گردوخاک همراه با کاهش نسبی دما رخ می دهد.

ضیاییان ادامه داد: روز شنبه (22 اردیبهشت)، افزایش ابر و رگبار پراکنده در آذربایجان غربی، غرب کردستان و کرمانشاه رخ می دهد و جوی آرام در سایر مناطق مستقر می شود.

وی درباره شرایط جوی روز یکشنبه (23 اردیبهشت) نیز اظهار کرد: در این روز، به تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران، شمال خوزستان و غرب سواحل دریای خزر، ابرناکی و در برخی نقاط رگبار و رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود. روز دوشنبه (24 اردیبهشت) بارندگی در این نواحی تقویت می شود و علاوه بر این مناطق در چهارمحال و بختیاری و غرب اصفهان نیز بارش رخ می دهد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی گفت: تا روز یکشنبه در نیمه غربی و از روز شنبه تا دوشنبه هفته آینده در نیمه شرقی کشور افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

وی گفت: خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تا روز جمعه (21 اردیبهشت) مواج هستند. 

ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران فردا (21 اردیبهشت) صاف و در بعد از ظهر با افزایش ابر با حداقل دمای 14 و حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد و طی روز شنبه (22 اردیبهشت) صاف و در بعضی ساعت ها افزایش باد با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی 20 اردیبهشت 1403 ؛ باران و باد در برخی استانها/ ورود سامانه بارشی در هفته آتی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی 20 اردیبهشت 1403 ؛ باران و باد در برخی استانها/ ورود سامانه بارشی در هفته آتی"، کلیک کنید.