هوای اصفهان قرمز شد

آفتاب نیوز :

به گزارش خبرنگار تیتروز، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر اساس داده های 15 ایستگاه سنجش فعال در 24 ساعت منتهی به ساعت هفت صبح شنبه یازدهم فروردین با میانگین 128 وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (سالمندان، افراد دارای بیماری های قلبی و تنفسی، زنان باردار و کودکان) را نشان می دهد.

 

بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه پایش خیابان های 25 آبان و زینبیه و کردآباد با 158، احمدآباد 179، فرشادی 157، خیابان پروین اعتصامی 186، بزرگراه خرازی 159 و بولوار کاوه 154، AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.

شاخص هوای اصفهان همچنین در ایستگاه ولدان با 114 و پارک زمزم 127 AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس را نشان می دهد.

شاخص هوای اصفهان در ایستگاه میدان انقلاب با عدد 83، دانشگاه صنعتی 64، رهنان 93 و خیابان میرزا طاهر با 92 AQI در وضعیت قابل قبول و در ایستگاه سپاهان شهر با عدد 35 AQI پاک قرار دارد.

امروز شاخص هوا در خمینی شهر و مبارکه با میانگین 66، شاهین شهر 62 و قهجاورستان 67 AQI در وضعیت قابل قبول ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر های مجاور اصفهان از جمله سجزی، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O 3)، دی اکسید نیتروژن (NO 2)، دی اکسید گوگرد (SO 2) و ذرات معلق زیر 2.5 میکرون (PM 2.5) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هوای اصفهان قرمز شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هوای اصفهان قرمز شد"، کلیک کنید.