واکنش ربیعی به ماجرای بازی با پرسپولیس؛ اجازه نمی دهم با آبروی خودم و بازیکنانم بازی شود!

به گزارش خبرگزاری تیتروز؛ محمد ربیعی در نشست خبری بعد از بازی ذوب آهن مقابل هوادار در هفته نوزدهم لیگ برتر، اظهار داشت: به هر دو تیم خسته نباشید می گویم. برای هر دو تیم بازی مهییجی بود و اگر بخواهم تحلیلم را از بازی بگویم بعد گل اول که به هوادار زدیم، آنها بهتر از ما بازی کردند. ما نیمه دوم را هم بهتر شروع کردیم و کاملاً روی محورهای تاکتیکی که در اختیارمان بود بازی را در اختیار گرفتیم و گل دوم را نیز زدیم. بعد از گل دوم دو موقعیت تک به تک دیگر ایجاد کردیم که آنها را از دست دادیم.

وی در ادامه افزود: بازی کاملاً در اختیار ما بود. فکر می کنم اگر بازی با همین روند جلو می رفت جا داشت که گل سوم را بزنیم، اما با 10 نفره شدن ما ناخودآگاه این فضا برای حریف مان ایجاد شد که همه جانبه روی دروازه مان حمله کند. در این 10 نفره شدن حریف یک موقعیت خطرناک داشت، آنها یک شوت هم زدند و به گل رسیدند، در یک ضربه پنالتی هم بازی مساوی شد. به آقای شجاعی، همکاران شان و به بچه های تیمم خسته نباشید می گویم. به نظرم این بازی جزو بازی های خوب امسال ذوب آهن بود. با توجه به اینکه چند بازیکن اصلی مان را برای بازی نداشتیم و تیم جوانی در زمین داشتیم، در جایی که باتجربه ها، باید تجربه بیشتری از خودشان نشان بدهند اسیر اشتباه شدند. این پیش می آید و اشکالی ندارد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن تصریح کرد: قطعاً اگر در این مسابقه برنده می شدیم، اتفاق خوبی بود. در 9 بازی بیرون خانه فکر می کنم 19 امتیاز گرفتیم. این امکان وجود داشت و سه امتیاز را حق خودمان می دانستیم، ولی تلاش حریف مان قابل احترام است و بعد از تغییراتی که داشتند به نظرم فوتبال خوبی هم ارایه می کنند، اما در نیمه دوم به نظرم تیم ما خیلی بهتر بازی کرد.

ربیعی در پاسخ به این سوال خبرنگار تیتروز، در مورد عصبانیتش از دست شایان مصلح بعد از ارتکاب خطای منجر به پنالتی، گفت: بازیکن باتجربه ای مانند مصلح نباید اینقدر بی محابا سمت چنین توپی برود. این اتفاق در دقیقه 94 بازی افتاد. ما امروز فقط سه بازیکن امید در زمین داشتیم. دو یا سه بازیکن زیر 23 سال در زمین داشتیم. ایشان و کمال کامیابی نیا جزو باتجربه های تیم هستند.

وی افزود: اصلاً دلیلی برای اخراج کامیابی نبود. شما نباید در خطای وسط زمین اخراج شوید. این دو بازیکن بسیار برای من عزیز و مهم هستند، ولی اینجا تجربه آنها باید یاری گر تیم باشد. بله ناراحت بودم، چرا که شایان مصلح اصرار داشت خطا نبوده است. ما نمی توانیم هر اشتباهی را که رخ می دهد به گردن داور بیندازیم. این غلط است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با اشاره به بازی تیمش مقابل پرسپولیس در هفته هجدهم لیگ برتر، تصریح کرد: ما 50 دقیقه هم مقابل پرسپولیس 10 نفره بازی کردیم. بازی که شما جلو هستید و در اختیار شماست، نیازی نیست که پوین تیم 10 نفره را با خطای وسط زمین و اخراج بدهید! کمال جزو بازیکنان بزرگ است و چندین قهرمانی دارد. من از ایشان انتظار دارم. ناراحتی من بابت انتظاری است که از شایان مصلح و کمال کامیابی نیا داریم، ولی به هرحال فوتبال است.

وی با ادامه صحبت ها درباره عملکرد مصلح و کامیابی نیا، اظهار کرد: همین شایان مصلح و کمال کامیابی نیا امسال بازی های خیلی خوبی برای ما انجام دادند. آنجا تقدیر از آنها کاملاً به جاست و اشتباهی اگر بکنند من آدمی نیستم که به راحتی از آن بگذرم و اشتباه باید گوشزد شود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درباره اینکه آیا شادی بعد گل دومش بیش از حد نبوده و باعث شده است که تیم هوادار تهییج شود و این اتفاق رقم بخورد که بازی در نهایت با تساوی 2 – 2 خاتمه یابد، تاکید کرد: شادی گل؟ چه کار کردیم مگر؟

خبرنگاری که پرسش قبلی را مطرح کرده بود، با یادآوری اینکه او مشت تانش را گره کرده بود، نظر سرمربی ذوب آهن را جویا شد که او گفت: نه، اتهام نزنید! این چه حرفی است؟ شادی گل است دیگر. مثلاً چه کاری انجام بدهیم؟ بایستیم و نگاه کنیم؟ چون خیلی علاقه مند بودم که مجید علیاری گل نزده و بازی قبلی پنالتی داده بود خیلی از گل زدن او خوشحال شدم. سوال شما را حاشیه ای می دانم.

ربیعی راجع به اینکه تیمش با وجود اخراج بازیکن و 10 نفره شدن، با فضاهای باز زیادی بازی می کرد به نظر می رسید دنبال ثبت گل سوم است، گفت: بضاعت مان همین است و چند بازیکن مان را امروز نداشتیم. اینکه باز بازی کردیم را قبول نداشتیم، در همان قالب خودمان که تک فوروارد و با بلوک هشت نفره سعی کردیم بازی را نگه داریم و کنترل کنیم. اینکه به غیر از یک فرصتی که در دهانه دروازه محسن فروزان از حریف گرفت فرصت دیگری به تیم حریف ندادیم، اشتباه کردیم!

وی ادامه داد: گلی که آقای شجاعیان به تیم ما زد به نظرم هافبک ما که اگر اشتباه نکنم، فردین یوسفی بود. یوسفی دیر به سمت شجاعیان رفت و جلوی او را نبست. توپی که پنالتی شده است از نظر من موقعیت صفر درصد را پنالتی دادیم. شما به آرایش تیم ما موقع ارسال تیم حریف دقت کنید. دقیقاً سر خط 18 قدم. مگر بازیکنی (منظور مهاجم حریف) که پشت به دروازه است اصلاً نیاز به خطا دارد؟!

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درباره اینکه شاید اگر بازیکنان تیمش بعد از گلزنی خودشان را به زمین می انداختند یا با ترفندهایی مشابه بازی را حفظ می کردند، نتیجه در پایان دیدار متفاوت بود، اظهار داشت: نه، این کار را نمی پسندم. دلیلی ندارد. می توانستم بگویم دروازه بان ما سه بار روی زمین بیفتد. دفاع بیفتد. فوتبال، فوتبال خوبی بود. مردم و آنهایی که بازی را دیدند لذت بردند. ما مشغول اجرای درست کارمان بودیم. اینکه بازی را بخوابانیم نه اینطور نبود.

ربیعی درباره عملکرد کوپال ناظمی داور مسابقه، گفت: احساس می کنم داور مقداری تحت تاثیر اعتراضات در جریان بازی بود، اما ناظمی را می شناسم و جزو داوران خوب ماست. من اعتراضی هم روی صحنه پنالتی و اخراج ندارم، چون فیلم را ندیدم و به نشست خبری آمدم. فیلم را که بعداً ببینم می توانم روی آن تحلیلی از خودم ارایه کنم. به هر حال اتفاقی است که افتاده.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با اشاره به عملکرد تیمش مقابل ملوان در هفته شانزدهم لیگ برتر، تاکید کرد: قبول دارم که تیم ما در اصفهان بازی خوبی مقابل ملوان ارایه نکرد، ولی هم از بازی مقابل پرسپولیس با اینکه زمان زیادی 10 نفره بازی کردیم و هم این بازی نیمه دوم را خیلی درست انجام دادیم. می توان گفت اگر محمدجواد محمدی و محمدحسین اسلامی بعد گل دوم دقت می کردند ما روی دو صحنه تک به تک به گل می رسیدیم. به نظرم خودم در ضدحملات خوب بودیم و این جزو اتفاقات بازی است. به تیم هوادار هم تبریک و خسته نباشید می گویم، ولی تلاش بچه ها با توجه به اینکه چند بازیکن را در اختیارمان نبودند، قابل ستایش است.

وی درباره حواشی پیدا شدن دست نوشته های عجیب در بازی ذوب آهن و پرسپولیس، تصریح کرد: هم بعد از نشست خبری بعد بازی پرسپولیس و یک مرتبه هم در حاشیه مراسم خاکسپاری مرحوم استکی در این مورد صحبت کردم. اینجا برای سومین بار اعلام می کنم تمام دستگاه های مرتبط و ذیربط باید وارد عمل شوند. اصلاً کار ندارم چه کسی راست می گوید یا چه کسی دروغ می گوید. چه کسی درست یا غلط می گوید. این به من ربطی ندارد. آن چیزی که برای من اهمیت دارد راستی آزمایی این قضیه در سریع ترین زمان ممکن است.

سرمربی ذوب آهن ادامه داد: من اینجا از باشگاه ذوب آهن مطالبه می کنم با دستگاه مربوطه در سریع ترین زمان ممکن این را راستی آزمایی کنند، چون این مورد را در جریان قرار گرفتم شنیدم که حراست کارخانه و باشگاه ذوب آهن و حراست اداره ورزش و جوانان استان اصفهان وارد عمل شدند. انگار در حال تکمیل مستندات خود هستند و با کمیته اخلاق فدراسیون این موارد انجام شود. این را من شنیدم اما من دوباره مطالبه گری می کنم چون بسیار از این مطالب ناراحت می شوم. اگر باشگاه ذوب آهن متهم است یا به هر کسی این اتهام وارد می شود با اشد مجازات نسبت به آن برخورد شود. اگر نه احقاق حق در بالاترین حد.

ربیعی در مورد احقاق حق گفت: یعنی یا باید احقاق حق صورت بگیرد و رفع اتهام شود. یا اگر اتهام وارد است با اشد مجازت برخورد شود. تکلیف هم روشن شود و به گوش همه فوتبال، مردم و عوامل صحبت شود. اینکه در تلویزیون و جای دیگر حرف بزنند اینها حرف است، باید در عمل اجرا شود. کاملاً عملیاتی باید وارد عمل شوند و خود من هم مطالبه گر وارد می شوم. سال ها زحمت کشیدم و رسماً می گویم اجازه نمی دهم با آبروی خودم و بازیکنانم بازی شود. اگر فعلاً چیزی نمی گویم و سکوت کنم، منتظرم تکلیف این قضیه روشن شود. بعداً به صورت مفصل در این مورد صحبت می کنم.

وی راجع به ارزیابی تصاویر دوربین های ورزشگاه فولادشهر اصفهان محل میزبانی بازی ذوب آهن – پرسپولیس گفت: تصاویر دوربین ها را می دانم از یک هفته قبل بازی پرسپولیس مورد بررسی قرار گرفت. اینکه می گویند این کاغذها چاپی بوده، ابطال بوده و تیتروز و محبت یا هرچی بوده است، باید دستگاه های مربوطه سریعاً وارد عمل شوند و راستی آزمایی شود و تکلیف همه را در این قضیه مشخص کنند، بعد آن موقع من صحبت می کنم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن که تیمش در چهار هفته متوالی لیگ برتر نتوانسته برنده شود در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهاد همکاری دیگر تیم ها تاثیری در عملکرد تیمش داشته است، گفت: قبلاً یک بار گفتم و باز هم می گویم. در مورد پیشنهاد فولاد پروژه از نظر با توجه به قراردادم، کاملاً حرفه ای اتفاق افتاد. احساس می کردم نسبت به کارم دیدگاه حرفه ای دارم. وقتی آن قضیه نهایی شد و قرار بود با توجه به توافق دو باشگاه انتقال اتفاق بیفتد.

وی افزود: فکر می کنم بازی امروز ذوب آهن مزید بر حرفم است که بچه ها بسیار درست، روی منطق و قالبی که داشتند، بازی کردند. من این را قبول ندارم هر جا که مسیولیت دارم و داشتم سعی کردم با تمام تمرکز و با تمام وجودم کار کنم. فکر می کنم که بازی مقابل پرسپولیس هم اگر آن پنالتی را در آن ابتدا نمی دادیم بازی به روند دیگری برای ما تبدیل می شد.

ربیعی در پایان درباره بحث مربی داخلی و خارجی در فوتبال کشور، گفت: در مورد مربی داخلی و خارجی نباید صحبت کنیم باید نگاه کیفی داشته باشیم. مربی خوب یا بد. ولی من از نگاه خودم با تمام وجود برای ذوب آهن کار می کنیم و در انتها آن رشدی که نسبت به فصول گذشته داشته باشیم را برای ذوب آهن ایجاد کنیم.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش ربیعی به ماجرای بازی با پرسپولیس؛ اجازه نمی دهم با آبروی خودم و بازیکنانم بازی شود!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش ربیعی به ماجرای بازی با پرسپولیس؛ اجازه نمی دهم با آبروی خودم و بازیکنانم بازی شود!"، کلیک کنید.