وونگ کار وای پس از 10 سال به سینما برمی گردد

آفتاب نیوز :

سال گذشته وونگ کار وای مجموعه تلویزیونی «شکوفه ها» را در چین به نمایش درآورد. این برنامه 30 قسمتی که هر قسمت حدود 50 دقیقه بود، در مجموع حدود 25 ساعت تلویزیون را دربرگرفت.

این در حالی بود که 5 سال پیش اعلام شده بود «شکوفه ها» فیلم بعدی وونگ خواهد بود، اما بعد وی آن را به یک سریال تلویزیونی در ستایش شانگ های بدل کرد. این مجموعه اقتباسی از رمان جین یوچن به همین نام بود و در چین نقد های مثبتی دریافت کرد.

حماسه اکشن «استاد بزرگ» که آخرین فیلم سینمایی این استاد چینی است سال 2013 اکران شد و مانند «شب های بلوبری من» در سال 2007 بازخورد های متفاوتی دریافت کرد.

 اکنون تنها خبری که درباره فیلم جدید وونگ کار وای منتشر شده این است که یک کمپانی تولید فیلم فرانسوی که به تازگی از سوی ایوسن لورن راه اندازی شده، هدایت فیلم بعدی وونگ را بر عهده خواهد داشت. توضیح دیگری درباره طرح، بازیگری یا موارد دیگر ارایه نشده و تنها گفته شده این پروژه اکنون در حال پیشرفت است.

این کارگردان 64 ساله در دهه 1990 بسیار خلاق بود و «روز های وحشی بودن»، «چانگ کینگ اکسپرس»، «فرشتگان سقوط کرده»، «شادی در کنار هم» و «در حال و هوای عشق» را ساخت و با دنباله ای به نام «2046» که 20 سال پیش اکران شد، درخشید.

برخی بر این باورند که وونگ از زمانی که راه خود را از فیلمبردارش کریستوفر دویل جدا کرده، دیگر به سال های درخشش خود باز نگشته است. با فیلم جدیدش روشن می شود که آیا وونگ می تواند از آنچه طلسم هنری خوانده می شود، خارج شود یا خیر.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وونگ کار وای پس از 10 سال به سینما برمی گردد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وونگ کار وای پس از 10 سال به سینما برمی گردد"، کلیک کنید.