پارسا پیروزفر و شهاب حسینی در عید فطر «مست عشق» می شوند

آفتاب نیوز :

در میان 7 فیلمی که در ایام تعطیلات سال نو به روی پرده رفتند تنها یک کمدی گیشه پسند وجود داشت: «تمساح خونی» ساخته جواد عزتی. حالا که تقریبا یک ماه از اکران این فیلم گذشته، شاید دست اندرکاران چینش اکران به اشتباه خود در قرار دادن تنها یک کمدی در برنامه نوروزی پی برده باشند. با اینکه این فیلم همه رکورد ها را به نام خود سند زده،، اما چه بسا اگر کمدی گیشه پسند دیگری در کنار آن به روی پرده می رفت، فروش فیلم جواد عزتی هم بیشتر می شد؛ حتی شاید داستان بی مایه و شوخی های تکراری و شخصیت های پا در هوای «تمساح خونی» در حضور یک کمدی استخوان دار اصلا مورد توجه قرار نمی گرفت و فیلمی تا این حد ملالت بار نمی توانست به فاتح گیشه نوروزی سینما بدل شود. اما کدام کمدی در اکران عید فطر به رقابت با «تمساح خونی» می پردازد؟

چینش نامتناسب اکران نوروزی

روز دوم سال نو بود که خبرگزاری دولت (ایرنا) از رشد 7 برابری مخاطب و 10 برابری گیشه سینما در نوروز امسال نسبت به نوروز سال گذشته خبر داد. البته این خبرگزاری به این نکته اشاره کرده بود که اکران نوروزی سال گذشته از 24 اسفند 1401 کلید خورده بود در حالی که اکران نوروزی امسال برای «تمساح خونی» از 16 اسفند، برای 4 فیلم از 23 اسفند، برای «بیبدن» از 24 اسفند 1402 و برای «آسمان غرب» از روز نخست تعطیلات نوروزی 1403 آغاز شده است. مجموع فروش 7 فیلم نوروز 1403 تا زمان نوشتن این گزارش، مطابق اعلام «سامانه مدیریت فروش و اکران سینما» (سمفا)، 108 میلیارد و 261 میلیون 751 هزار تومان بوده و در کل یک میلیون و 666 هزار و 668 نفر در 50 هزار و 28 سانس به تماشای فیلم های نوروزی نشسته اند. نکته دیگری که درباره اکران نوروزی امسال باید به آن اشاره کرد این است که همه فیلم های اکران نوروزی امسال، به جز «تمساح خونی»، با شروع ماه رمضان روی پرده رفتند، اما اکران نوروزی 1402 در شرایطی عادی شروع شد. به رغم اینکه آمار و ارقام می گویند اکران نوروزی امسال پررونق و پروپیمان بوده، موضوعی که نباید از نظر دور بماند، افزایش قیمت بلیت سینما نسبت به نوروز پارسال است. همچنین، وقتی به فاصله تقریبا 64 میلیارد تومانی فیلم نخست جدول فروش یعنی «تمساح خونی» و فیلم دوم یعنی «بیبدن» نگاه می کنیم و از طرف دیگر وقتی می بینیم مجموع فروش 5 فیلم دیگر اکران تقریبا 12 میلیارد تومان شده، با خاطر جمع تری می توان از اشتباه برنامه ریزان سینما در چینش ترکیب اکران نوروزی گفت.

افشاری می آید، افشاری نمی آید

اکران عید فطر که امسال تقریبا چند روزی بعد از پایان تعطیلات نوروز شروع می شود، یکی از مهم ترین زمان های اکران در سینمای ایران است. صاحبان فیلم ها برای رسیدن به این نوبت اکران با هم رقابت می کنند و مسیولان سازمان سینمایی نیز راغب هستند فیلمی در عید فطر اکران شود که به افزایش آمار های فروش و تایید ایده رونق سینما کمک کند. در این شرایط، کمدی گیشه پسند تنها راه نجات است. شنیده ها از اکران نخستین ساخته سینمایی بهرام افشاری به نام «70سی» حکایت داشت، اما سید ابراهیم عامریان، تهیه کننده فیلم، به ایرنا گفت: «فیلم 70سی برای عید فطر اکران نخواهد شد. این تصمیم مدیران بوده که به رغم آماده بودن فیلم و درخواست ما، فیلم را در عید فطر اکران نکنند. کاری که برای عید فطر اکران می شود، فیلم سینمایی گربه به تهیه کنندگی سعید خانی است و به هیچ کدام از فیلم های ما اکران تعلق نگرفته است. فیلم گربه از قبل برای اکران عید فطر تعیین شده بود.»

عامریان امسال سه کمدی «مرد عینکی»، «تگزاس 3» و همین «70سی» را آماده اکران دارد که به هیچ کدام اکران عید فطر داده نشده است. اما «گربه» ساخته مصطفی تقی زاده که نامش به «سال گربه» تغییر کرده، احتمالا کمدی ای است با بازی بهرام افشاری و سارا بهرامی. افشاری ویزای «فسیل» را در جیب دارد و روی کاغذ از هر گِیتی عبور خواهد کرد. سارا بهرامی هم قبلا در «هزارپا» تجربه موفقی از بازی در فیلمی کمدی داشته است.

فیلم دیگری که در عید فطر اکران می شود، «مست عشق» ساخته حسن فتحی با بازی شهاب حسینی و پارسا پیروزفر و تعدادی از بازیگران ترکیه ای است که تولید پرحاشیه و پرماجرایی داشت. اکران «مست عشق» یعنی نهایتا طرف های ایرانی و ترکیه ای، بعد از مدت ها جدال و کشمکش و صدور بیانیه و شب نامه علیه یکدیگر، بالاخره به توافقی برای نمایش این فیلم رسیده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پارسا پیروزفر و شهاب حسینی در عید فطر «مست عشق» می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پارسا پیروزفر و شهاب حسینی در عید فطر «مست عشق» می شوند"، کلیک کنید.