پرداخت 3 هزار میلیارد تومان از صندوق ملی مسکن به مسکن تیتروز

آفتاب نیوز :

محمدرضا مهدیار اسماعیلی رییس صندوق ملی مسکن با بیان اینکه 1،900 میلیارد تومان از منابع صندوق ملی مسکن برای ساخت 124 هزار واحد مسکن تیتروز پرداخت شد، گفت: در تلاش هستیم از طریق الگوی مولدسازی دارایی های وزارت راه و شهرسازی در سال آینده از طریق شهر های جدید 3 هزار میلیارد تومان به پروژه های مسکن اختصاص یابد و این روند تامین منابع مالی تا 15 هزار میلیارد تومان برای پروژه های نهضت ملی مسکن ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در صندوق ملی مسکن دو طرح آماده شده است تا اثرات تورمی در حوزه مسکن خنثی شود، گفت: با راه اندازی تابلو های 8 فرا بورس و همچنین صندوق های املاک و مستغلات، سعی خواهیم کرد تا اثرات تورمی در این بخش را خنثی کنیم همچنین با سیاست های کوتاه مدت از جمله خرید مصالح ساختمانی برای پروژه های نهضت ملی مسکن قیمت تمام شده ساخت را کاهش خواهیم داد.

اسماعیلی از خرید 3 هزار و 750 آسانسور در همکاری بنیاد مسکن برای 10 هزار واحد مسکن مهری که تا به امروز به دلیل نداشتن آسانسور امکان بهره برداری از آن ها وجود نداشت، خبر داد. 90 هزار تن فولادی که مورد نیاز یک سال پروژه های نهضت ملی مسکن بوده است که حدود 10 درصد از قیمت پایه ارزان تر بود، از تولید کنندگان داخلی خریداری کردیم تا این پروژه ها از تحریک قیمت ایمن باشند. این برنامه همچنین برای خرید سیمان هم دنبال خواهد شد.

وی افزود: تا به امروز 212 هزار میلیارد تومان از منابع مردمی وارد پروژه های نهضت ملی مسکن شده و عدم تمرکز بر این خود باعث شده بود که نتوانیم از این منابع استفاده حداکثری کنیم. در حال حاضر عملکرد صندوق ملی مسکن همانند صندوق توسعه ملی است و نگاه ما بر زمین نگاه به آیندگان است به طوری که بتوانیم اراضی مورد نیاز را برای نسل های آینده نگه داریم.

وی ادامه داد: طی امسال 14 هزار میلیارد تومان منابع را از بخش های مختلف به پروژه ها رساندیم و کل منابع مالی تزریق شده 380 هزار میلیارد تومان از منابع مالی بانک ها و آورده های خود مردم بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرداخت 3 هزار میلیارد تومان از صندوق ملی مسکن به مسکن تیتروز" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرداخت 3 هزار میلیارد تومان از صندوق ملی مسکن به مسکن تیتروز"، کلیک کنید.