پرشدگی 13 درصدی سد های تهران؛ صرفه جویی کنید

آفتاب نیوز :

این روز ها از یک طرف به دلیل نزدیکی به ایام پایانی سال و تلاش برای تمیزی منازل و از طرف دیگر حلول ماه مبارک رمضان میزان مصرف آب در تهران افزایش یافته است.

گزارش اخیر دفتر اطلاعات و داده های آب کشور از وضعیت سد های تهران نشان می دهد از ابتدای سال آبی جاری تا 19 اسفند سد های 5 گانه تهران فقط 13 درصد پرشدگی دارند.

مجموع آب موجود در سد های طالقان، امیرکبیر در غرب تهران و لار، ماملو و لتیان در شرق تهران طبق گزارش دفتر اطلاعات و داده های آب کشور 244 میلیون متر مکعب است.

این وضعیت موجودی آب در سد ها درحالی است که میزان مصرف این روز ها افزایش یافته است.

چندی پیش بهزاد پارسا مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت که با نزدیک شدن به فصل بهار و رسم خانه تکانی میزان مصرف آب افزایش می یابد تا جایی که می توان از اصطلاح آب تکانی به جای خانه تکانی استفاده کرد. در شرایطی که تهران با موضوع کم آبی دست پنجه نرم می کند لازم است مشترکان به موضوع آب حساس تر باشند.

وی با تاکید بر رعایت الگوی مصرف و سرانه آب شرب خاطر نشان کرد: وضعیت ذخایر سد های پنج گانه تهران چندان مناسب نیست و تهران جز شهر های حساس به حساب می آید و در این شرایط باید رویه مصرف آب تغییر کند.

امروز نیز مظفری مدیر سامانه 122 شرکت آب و فاضلاب استان تهران در باره افزایش مصرف آب هشدار داده و از شهروندان در خواست کرده تا در مصرف آب صرفه جویی کنند.

وی از شهروندان درخواست کرده هرجا از مصرف بی رویه آب مطلع شدند با سامانه 122 درمیان بگذارند.

بررسی وضعیت بارشی تهران نیز بیانگر کاهش بارش های از ابتدای سال آبی جاری تا 19 اسفند به میزان یک درصد نسبت به سال گذشته و 28 درصد نسبت به دوره بلندمدت است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرشدگی 13 درصدی سد های تهران؛ صرفه جویی کنید" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرشدگی 13 درصدی سد های تهران؛ صرفه جویی کنید"، کلیک کنید.