پوشش فیبرنوری تا سال آینده به 70 درصد می رسد

زارع پور:

پوشش فیبرنوری تا سال آینده به 70 درصد می رسد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سال آینده سال درخشانی برای پروژه فیبرنوری خواهد بود و انشاالله 70 درصد کشور تحت پوشش قرار خواهد گرفت که این خدمت می تواند تا صد برابر سرعت اینترنت را افزایش دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، عیسی زارع پور در مراسم رونمایی از سه سامانه تجزیه هوشمند انواع مرسولات پستی که امروز صبح در محل تجزیه و مبادلات مرسولات پستی برگزار شد در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت اجرای فیبر نوری در کشور گفت: هدف گذاری امسال برای اجرای فیبرنوری در کشور این بود که 35 تا 40 درصد پوشش فیبر نوری در کشور تمام شود که خدا را شکر در حال حاضر حدود 7 میلیون خانوار تحت پوشش قرار گرفتند و طی مراسمی دراین هفته اعلام پوشش هفت میلیون فیبرنوری در کشور را خواهیم کرد و تا پایان سال هم این آمار افزایش خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: برنامه مان این است که تا پایان سال آینده این پوشش دو برابر شود  در همین راستا اپراتور ها و شهر ها مشخص شده و مجوز های لازم را دریافت کردند از طرف دیگر در قانون بودجه 1403 در نظر گرفته شده تا شهرداری ها و نهادهی مربوطه همکاری لازم را با وزارت ارتباطات داشته باشند.

عیسی زارع پور اظهار کرد: سال آینده سال درخشانی برای پروژه فیبرنوری خواهد بود و انشاالله 70 درصد کشور تحت پوشش قرار خواهند گرفت که این خدمت می تواند تا صد برابر سرعت اینترنت را افزایش دهد.

زارع پور تاکید کرد: در قانون برنامه و بودجه، بندی آمده که به واسطه آن شهرداری ها و نهاد های مربوطه باید برای پروژه فیبرنوری با وزارت ارتباطات همکاری داشته باشند. امیدواریم سال آینده سال درخشانی برای پروژه فیبرنوری باشد و ما بتوانیم حداقل 60 تا 70 درصد کشور را تحت پوشش قرار بدهیم.

وی افزود: با فراهم شدن این خدمت می توان سرعت اینترنت را تا حد بالایی افزایش داد. اکنون مشترکینی که از این سرویس استفاده می کنند سرعت های تا هزار مگابیت بر ثانیه را نیز تجربه کرده اند.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوشش فیبرنوری تا سال آینده به 70 درصد می رسد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوشش فیبرنوری تا سال آینده به 70 درصد می رسد"، کلیک کنید.